Subaru vyšperkovalo koncept Viziv Performance. Poodhaluje tak nástupce STI

Autor: Anina Russová - 12. 1. 2018


Jen před pár měsíci jsme museli zmáčknout slzu a přijmout fakt, že ikonické Subaru WRX STI už v Evropě brzy nadobro zmizí ze silnic. Celou dobu jsme doufali, že se Subaru odhodlá a představí jeho nástupce, ale zatím je z Japonska na oficiálních kanálech ticho.

Už brzy ale odstartuje autosalon v Tokiu a tam by se podle všech dostupných informací měl ukázat upravený koncept Viziv Performance, který byl v loňském roce na stejném místě poprvé ukázán. Mělo by jít ale o jeho novou verzi, jejíž celé jméno zní Viziv Performance STI Concept. Tento koncept by měl detailněji ukázat, jak by nástupce STI mohl vypadat.

Zatím se na světlo světa dostala jen jedna skica novinky, ale až nám z ní srdce zaplesalo. Vypadá to jako monstrózní široká bestie, která prozatím dostala křídlo podobné tomu z Hondy Civic Type R. Těžko říct, jak moc se tento koncept nakonec promítne do sériového vozu, ale upřímně doufáme, že alespoň trochu ano. Jestli se ale dočkáme i my v Evropě a kdy, to je zatím otázkou.

Tokijský autosalon totiž ukáže i další STI perlu, která nám Evropanům zůstane nepřístupna. Mluvíme o BRZ STI Sport, které Subaru nabídne jako limitovanou edici v novém odstínu karoserie s názvem Cook Grey Khaki, s novými koly a s do červena laděným interiérem.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek