2021-teaser-dacia_sandero_rs- (2)

Nová Dacia Sandero R.S. by vypadala skvěle. Bohužel asi nevznikne

Autor: Pavel Srp - Zdroj a foto: pdlv.fr - 21. 12. 2020


Nová Dacia Sandero už je tady, před týdnem jsme se s ní svezli. Nabídne tříválcové přeplňované motory, výjimkou je jen základní čtyřválec SCe 65. V minulé generaci se ovšem prodávalo i jako R.S. To pro novou generaci potvrzeno není, ale mohlo by vypadat parádně.

Dacia Sandero se v některých zemích světa prodávalo jako Renault Sandero. V jižní Americe navíc byla i sportovní verze Sandero R.S., kterou poháněl atmosférický dvoulitr se 150 koňmi.

Přečtěte si také:  První kilometry za volantem Dacií Sandero a Sandero Stepway ukázaly obrovský posun k lepšímu

Francouzský magazín pdlv.fr ale nelenil a rozhodl se automobilku předběhnout. Vzal sériovou Dacii Sandero a narouboval na ní některé prvky z nového Renault Megane R.S. i další podobná vylepšení. A výsledek? Ten je vážně parádní!

Novou „Dacii Sandero R.S.“ si navíc můžeme prohlédnout hned ze všech úhlů a ze všech vypadá skvěle. Šedou karoserii doplňují červené kontrasty, velká kola, pod nimiž vykukují červeně lakované brzdové třmeny a na zádi je masivní difuzor s dvěma obrovskými koncovkami výfuku.

Přečtěte si také:  Prior Design ukazuje úpravu pro Dacii Duster. Vypadá skvěle!

Když jsme se v minulém týdnu na tiskové konferenci na novou Dacii Sandero ptali i na to, zda se sportovní verze R.S. po vzoru předchozí generace chystá, zástupci českého importéra informace neměli. Jisté ale je, že i pokud by vznikla, do České republiky, potažmo do Evropy by se stejně zcela jistě nedostala.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek