Prior Design ukazuje úpravu pro Dacii Duster. Vypadá skvěle!

Od Pavel Srp | Zdroj: autoevolution.com - 14. 11. 2020


Zaujmout v dnešním automobilovém světě není zase tak jednoduché a pokud už se vám to povede, stojí to zpravidla hodně peněz. Němečtí Prior Design ale nejnověji zaujali docela levně a po pravdě doufáme, že to dotáhnou do konce. Oni totiž zveřejnili hodně zajímavý teaser upraveného levného SUV Dacia Duster.

Přečtěte si také:  Dvě ženské posádky v Dacii Duster dnes v Maroku startují do čistě ženského orientačního závodu

Když si pustíte video v úvodu, jistě vás Prior Design zaujmou také. Líbit se vám to samozřejmě může, ale nemusí. Jisté ale je, že nic takového ještě nikdy nevzniklo, protože jejich návrh je postaven na základech modelu Dacia Duster. A to je auto, které se rozhodně terčem úpravců nestává.

Zatím jde sice pouze o počítačový návrh, ale pokud ho v Prior Design dotáhnou do konce, rozhodně to bude jeden nejzajímavějších Dusterů na světě. Auto bylo opravdu výrazně sníženo a rozšířeno, už to samo o sobě ho změnilo k nepoznání. Zmizely také veškeré chromové a jinak lesklé prvky a doplňky, protože byly nalakovány do černého laku. Stejně jako celé auto.

Přepracované jsou i oba nárazníky, ten přední s výraznými nádechy vzduchu, ten zadní s difuzorem a dvěma koncovkami výfuku. V podbězích se pak nacházejí větší a širší kola, odkrývající poměrně malé brzdy.

Tento designový koncept dostal jméno: Prior Design Dacia Duster #Widebody Concept. A to mu beze zbytku sedí.

Přečtěte si také:  Tajné technické centrum Renaultu v Aubevoye slaví 40 let vášně pro automobily a příběhy

Prior Design je úpravce, který zpravidla pracuje na autech, u nichž je pořizovací cena Dusteru shodná s jejich sadou kol a pneumatik. I proto jsme zvědaví, co z toho nakonec bude. Doufáme, že testovací jízda, ze které je video níže, a při níž celý tento nápad vznikl, nakonec vyústí v hodně zajímavý showcar.