PDLP610WB-Lamborghini-Huracan-Prior Design-3

Pod zdánlivě nesmyslnou změtí písmen a čísel PDLP610WB HRE Wheelsse schovává poměrně zajímavé auto. Jde o upravené a značně rozšířené Lamborghini Huracán od Prior Design.

Lamborghini Huracán je široké a placaté už samo o sobě, ale tahle úprava to posouvá na docela jiný level. Na karoserii přibylo několik částí bodykitu, které z něj dělají už úplnou placku. Pohled na karoserii prozrazuje nové nárazníky, na které navazují rozšířené nástavce blatníků, ale i jiné kryty prahů. Vše je navíc vyrobeno z velmi moderního materiálu Fiberglass-Duraflex, tedy kombinace karbonových vláken a speciálního plastu. To prý zaručuje vysokou pevnost, ale zároveň i potřebnou pružnost.

Aby s instalací širokého bodykitu nevypadalo tohle auto na sériových kolech směšně, dostalo nová kola HRE Wheels, které parádně vyplňují podběhy i díky novému výškově nastavitelný podvozek.

Z hlediska další techniky je ale prý vše při starém. Vidlicový desetiválec pod kapotou nedoznal kromě výměny výfukového potrubí žádných změn. 5,2litrový motor tak stále nabízí 449 kW/610 koní a točivý moment 560 Nm. Tyto hodnoty se na všechna čtyři kola dostávají prostřednictvím automatické převodovky. Zrychlení z 0 na 100 km/h je pouhých 3,2 sekundy a maximálka je 325 km/h!