2021 bmw m3 spy video nurburgring

Nová BMW M3 a BMW M4 přistižena na Nürburgringu. Jsou zamaskovaná, ale zvuk mají jadrný

Autor: Pavel Srp - Zdroj: Motor1.com - 10. 5. 2020


Vývoj nových modelů BMW M3 a M4 je v plném proudu. Testovací prototypy pilně najíždějí testovací kilometry po německém okruhu Nürburgring a my si je díky tomu můžeme docela dosyta poslechnout.

Přečtěte si také:  Test BMW M3 Competition M DCT (2017)

Nové generace obou modelů by měly být představeny koncem tohoto roku a do prodeje by se měly dostat už počátkem toho příštího. To mimo jiné v nedávném rozhovoru pro australský magazín Whichcar.com.au řekl šéf divize BMW M Markus Flasch.

Pokud si poslechneme auta v obou videích, pak si můžeme všimnout, že M3 má výraznější zvuk než M4. Podle magazínu Motor1.com je to proto, že M3 by měla být ve výkonnější verzi M3 Competition a navíc s výfukem M Sport.

Obě auta budou mít – stejně jako v současné generaci – stejný motor. Půjde navíc o tentýž agregát, který se už nachází pod kapotami BMW X3 M a X4 M, tedy řadový třílitrový šestiválec s přeplňováním dvěma turbodmychadly. Jeho výkon je ve verzi Competition 380 kW/510 koní.

Přečtěte si také:  BMW potvrdilo, že uniklé fotky M3 byly reálné

Podle informací z dřívější doby by mělo být na výběr mezi verzemi s pohonem zadních kol a manuální převodovkou anebo s pohonem všech kol (s možností odpojení přední nápravy jako u BMW M5) a automatickou převodovkou.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek