rychlost_180_kmh

Německo je velké a pokud potřebujete co nejrychleji přejete z jedné strany na druhou, půjde to rychleji než v jiných zemích. Na některých částech tamějších dálnic ještě stále platí neomezená rychlost. Nemusí to tak zůstat dlouho. Mluví o tom nejen tamní zelení, ale naznačil to i šéf Audi.

Přečtěte si také:  Řidič Golfu GTI naboural na dálnici při rychlosti přes 200 km/h do jiného auta. To mu vjelo do pruhu

Důvodů, proč by neomezená rychlost na německých dálnicích mohla skončit, je více. Těmi hlavními jsou ekologie, protože rychle jedoucí auta mají vysokou spotřebu paliva a tím pádem i emise, a bezpečnost. A i proto úseků, kde nemusíte řešit rychlost, víc a víc ubývá.

K této problematice se před časem vyjádřil i šéf jedné z německých automobilek, jejíž řidiči neomezenou rychlost využívali často, protože spousta jejích modelů bez problémů dosahuje rychlosti výrazně nad 200 km/h. Markus Duesmann, šéf automobilky Audi možné omezení maximálky komentoval pro magazín wiwo.de, že je to škoda, nelíbí se mu to, ale bylo jasné, že to jednou skončí.

V poslední době se zrušení maximální rychlosti probírá čím dál častěji, právě kvůli neekologičnosti. A zmiňuje to právě i Markus Duesmann, protože říká, že vliv rychlosti na emise je zásadní, protože spotřeba paliva nestoupá s rychlostí přímo úměrně, ale násobně více. A moc dobře ví, o čem mluví, protože než přišel na post šéfa Audi, tak měl v BMW na starosti vývoj motorů a nákup.

Přečtěte si také:  Omezí Evropská unie maximální rychlost automobilů na 180 km/h?

Nejčastěji se v této souvislosti mluví o tom, že v Německu by mohla být maximálka snížena na 130 km/h, tedy na stejnou hodnotu, jaká platí například u nás. Otázkou ale zůstává, jak to nakonec dopadne a jestli, případně kdy se nějaké změny na německých dálnicích udějí. Mluví se o tom totiž už opravdu hodně dlouho a výsledkem je to, že jen mizí úseky, kde se smí jet neomezeně, plošně se zatím nic nemění.

Jenže na omezenou maximální rychlost 180 km/h přecházejí některé automobilky (např. Volvo) a některé elektromobily mají rychlost omezenou i na méně (ty ale zase lokálně nevypouštějí žádné emise). Ostatně Audi už také ukončila vývoj nových spalovacích motorů a za 15 let už bude nabízet jen plně elektrická auta.

Upozornění na komentáře
Upozornit na
42 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments