Jízda po silnici vyžaduje velkou dávku pozornosti, protože jednou nohou jsme v kriminále a tou druhou v márnici. Přesně takové pocity jsem měl i při sledování přiloženého videa, v němž se na dálnici střetl při rychlosti přes 200 km/h řidič Volkswagenu Golf GTI a Škody Rapid Spaceback.

Německé dálnice mají úseky, kde neplatí žádné rychlostní omezení. V takovém případě je to jen na řidiči a jeho autě, kolik se rozhodnou jet. Platí tam však doporučení, mluvící o nepřekračování rychlost 130 km/h. Pokud takovou rychlost překročíte a stanete se účastníkem dopravní nehody, je třeba počítat s tím, že míra zavinění dopravní nehody může jít z části k tíži i vám a vy se tak budete muset nějakou částí podílet na úhradě vzniklé škody.

V tomto případě byla vina čistě na straně druhého řidiče, který řídil Škodu Rapid Spaceback. Řidič, který auto prostřednictvím kamery na své hlavě natáčel, jel po dálnici rychlostmi výrazně převyšujícími 200 km/h – ve videu se dokonce píše o 240 km/h. Jede v levém pruhu, v dáli před ním je vcelku klidný provoz. Jenže když se blíží k autům v prostředním pruhu, začne právě řidič škodovky předjíždět. Zdá se, že udělal chyba a nepodíval se do zrcátka, případně se do něj podíval pouze jednou a krátce a neodhadl rychlost blížícího se auta.

Přečtěte si také:  V dodávce pro tři pasažéry jich po D1 jelo 16. Řidič s lidmi v nákladovém prostoru boural

Na to řidič golfu reaguje problikáním dálkovými světlomety a tvrdou brzdou, přičemž je ve videu slyšet, jak se ABS snaží kola nezablokovat. Ubrzdit to ale nezvládne a do Rapidu nabourá. Naštěstí se mu to povede tak dobře, že ho jen lízne z boku. Pokud by ho trefil například na roh, mohla se obě auta na dálnici roztočit, případně třeba i převrátit a rozhodně by to neskončilo takto dobře, jen se zničenými plechy.