delta4x4-Porsche_911-off_road_pneu

Německý úpravce delta4x4 se specializuje hlavně na přestavby off-roadů na speciály, které projedou všude a všechno. Nejen terénními auty je ale člověk živ, takže před pár dny na facebooku ukázali fotky, kdy obuli terénní pneumatiky i na sportovní auto.

Porsche je proslaveno hlavně modelem 911, který vyrábí už 58 let. To vůbec první, tehdy ještě s označením 901, opustilo brány továrny v roce 1963. V roce 2019 je tu s námi už v 8. generaci, ale svůj původní tvar karoserie, stejně jako umístění motoru ve své zadní části si stále drží.

Přečtěte si také:  Jak se startuje závodní historické Porsche 917 K. Je to složité, ale ten zvuk stojí za to

Ačkoliv nabízí i verze s pohonem všech kol (standardně je to zadokolka), rozhodně to není z toho důvodu, aby mělo lepší prostupnost terénem, ale proto, aby mělo lepší trakci při rozjezdu a bylo univerzálnější. Na cesty mimo silnici jsou v nabídce automobilky jiné modely (Cayenne a Macan).

Možná i proto je pohled na Porsche 911 (generace 992) s obutými off-roadovými pneumatikami hodně zajímavý. Úpravce delta4x4 však důvod toho, proč takto německý sportovní vůz obul, zatím neprozradil. Další informace prý teprve přijdou…

I Porsche 911 ale mělo off-roadové a terénní verze. Přímo automobilka totiž postavila Porsche 911 Safari, které vyrobila kvůli účasti v tehdy neuvěřitelně náročném závodě East African Safari Rallye.