Možná si vybavujete, že já si, co nesmyslně a nebezpečně se chovajících řidičů kamionů, servítky neberu. A nebudu si je brát ani dnes. Zároveň bych ale ráda vysekla hlubokou poklonu německému policistovi, který dva takové pitomce dokonale srovnal do latě a dal jim takovou lekci, že na ní asi nikdy nezapomenou.

Situace, kterou vám chci popsat, se stala před několika málo dny v Německu, konkrétně u Norimberku. Došlo zde k velmi vážné nehodě, která měla bohužel i oběti na životech, a velmi rychle se na místě vytvořila jen velmi pomalu popojíždějící kolona. A stalo se to, co vídáme dnes a denně i na našich silnicích. Našlo se několik řidičů, kteří nevymysleli nic lepšího než si nehodu a hlavně oběti fotit. Vlastně ani nechci vědět, co pak s těmi fotkami dělají. To je sdílejí na sociální sítě? Mrtvé lidi? To snad ne. Nebo je ukazují kamarádům? To snad také ne. Tak proč?!

Jednomu z policistů ale s takovými lidmi došla trpělivost a zastavil si je. Mimochodem, jeden z těch, kteří si místo nehody fotili, byli i řidič z České republiky a Maďarska. A z Maďarska pocházela i oběť nehody. Policista oba vyzval, ať vystoupí z auta a jdou s ním. Celou dobu se jich ptá, proč proboha ty snímky pořizovali a nabízí jim, že si mohou udělat detailní záběry přímo u rozdrcené kabiny, když jsou to takoví hrdinové. No, co myslíte, že se stalo? Oba „frajeři“ samozřejmě z přímé konfrontace s mrtvým tělem řidiče nechtěli mít nic společného.

Policista ale byl dost drsný. Na oba hodně křičel, ať se stydí a rovnou po nich požadoval jak veškeré doklady, tak také zaplacení pokuty 128,5 eur za to, že si za jízdy místo nehody fotili.

Myslíte, že je to až příliš drsné chování policisty? Jsem přesvědčená, že ne! Zachoval se více než výchovně a patří mu za to dík. Těch pár eur by ani jednoho nebolelo tolik, jako tahle drsná lekce. Jen doufám, že si to zapamatují.

Ještě dodáme, že video je v angličtině i s anglickými titulky, takže se nemusíte bát, že mu neporozumíte.