Naštvanost na předjíždějící se náklaďáky vyventiloval vybrzděním

Autor: Anina Russová -   25. 10. 2019


Často se rozčilujeme nad agresivitou či neprofesionalitou řidičů nákladních aut. Tentokrát nás ale v přiloženém videu, neštvou jen oni, ale také řidič BMW X5. Ten totiž také neudržel nervy na uzdě a málem způsobil fatální nehodu, ze které by právě on rozhodně neodešel jen tak…

Vše se seběhlo v Pensylvánii poblíž městečka Bridgeville a začalo to nesmyslným předjížděním dvou nákladních aut. To je situace, kdy často „tečou nervy i nám“… Řidiče BMW X5 to ale rozpálilo doběla. Obě nákladní auta nejprve podjel zprava, aby pak řidiče v prostředním pruhu natvrdo vybrzdil. Když ho donutil hodně zpomalit, vjel ještě do levého pruhu, kde udělal totéž druhému řidiči nákladního auta. Oba takto několikrát donutil zpomalit a pak prostě jen šlápl na plyn a ujel.

BMW přidává pro modelový rok spoustu novinek. Vrací do nabídky i M550i

Jakkoliv se jeho frustraci snažíme pochopit, reakci na tuto situaci už moc ne. Vůbec mu nedošlo, že naložené nákladní auto váží několik desítek tun a opravu není schopné zabrzdit na pětníku. Stačilo by bývalo, aby jeden z řidičů náklaďáku nezareagoval dostatečně rychle a z SUV mohla být jen kupa šrotu. A nejen z něj, za kamiony jistě jela další auta.

Chtělo by to více klidu a slušnosti ze všech stran. Řidiči kamionů, kteří se šnečím tempem předjíždějí a to často i v místech, kde to není povoleno, by měli být ohleduplnější. Ten, který je chce za takové předjíždění vytrestat tak nesmyslným způsobem, by měl ale začít používat mozek. Těch pár sekund za kamiony je sice k vzteku, ale myslet si své o… však vy víte o čem, může předejít zbytečně riskantní situaci.

Štítky: , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek