test-ojetiny-2014-skoda-superb-combi-20-tdi-103-kw-4x4-6MT- (2)

Na Slovensku je na prodej Škoda Superb. Má stočené kilometry skoro o půl milionu

Autor: Radim Plachý - Zdroj: rpzv.sk - Foto: Lukáš Fabián - 18. 6. 2024


Stáčení kilometrů už není tak časté jako tomu bývalo dříve, pomáhá k tomu několik možností, jak si ojeté auto prověřit. V České republice se nabízejí dvě velké internetové stránky, ale najeté kilometry lze zkontrolovat i z databáze provedených STK. I tak se ale stočená auta objevují. Teď se třeba na Slovensku objevila Škoda Superb, jejíž počítadlo kilometrů ukazuje o 463 tisíc kilometrů méně, než by mělo.

Jsou auta, která jezdí dlouhé trasy každý den, snadno se tak stane, že mají na počítadle kilometrů za pár let stovky tisíc kilometrů. Je to i případ jedné Škody Superb Combi, která se objevila na prodej na Slovensku. Jde o auto původem z Nizozemí, které má aktuálně na budíkách necelých 300 tisíc najetých kilometrů. Ve skutečnosti se ale nájezd auta pohybuje těsně pod 800 tisíc kilometrů!

Graf, který byl odhalen při prověřování auta před koupí, ukázal, že u auta z roku 2010 najeté kilometry stoupaly pravidelně až k téměř osmi stům tisícům přibližně v polovině roku 2017. Pak se ovšem graf razantně propadá a na displeji se objevuje cifra 275 tisíc kilometrů. Od té doby kilometry opět stoupají více méně pravidelně.

Skoda-Superb-priebeh-stavu-kilometrov-ODO-Pass
Vývoj nájezdu kilometrů u nabízené Škody Superb | Zdroj: rpzv.sk

To je hodně radikální změna, která z téměř neprodejného auta dělá auto o poznání zajímavější. A také pro prodejce za výrazně lepší cenu. Samotný nájezd ovšem nemusí být vždy velkým problémem, protože auto mohlo být perfektně servisované a mohlo dostávat prvotřídní péči. Původního nebude však na autě při nájezdu tři čtvrtě milionu už prakticky nic.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru