skoda_favorit-na-prodej-hlasovy-asistent

Na prodej je Škoda Favorit s hlasovým asistentem. Hlásí třeba rozsvícená světla a podobně

Autor: Pavel Srp - Zdroj a foto: bazos.cz - 4. 10. 2020


Na jednom z největších českých inzertních serverů jsme objevili inzerát na prodej červené Škody Favorit. Na tom by nebylo nic zase tak zvláštního, protože i cena je rozumná, ale tohle auto má jednu vychytávku, kterou jsme nikdy předtím neviděli. Tohle auto má hlasový asistent.

Jsme zvyklí, že prakticky ve všech dnešních autech nějaká forma hlasového asistenta je. Auta minimálně umějí provést jednoduché a přesně definované úkoly, ale existují i hlasové asistenty s umělou inteligencí. Ty mají nejen prémiové značky, ale i značky koncernu Volkswagen, včetně škodovky, která ji pojmenovala jako „Laura“.

Tenhle Favorit na to jde ale trochu jinak. Má sice také hlasový asistent, ale není to ten, kterého budete úkolovat, je to spíše takový rádce. Upozorní vás totiž na některé situace, které se mohou stát. Ženský hlas vám například řekne, že máte zataženou ruční brzdu, rozsvícené světlomety, ale třeba i pokud necháte otevřené dveře, máte poruchu blinkrů, dochází vám palivo a podobně. Samozřejmě je to v češtině.

Prodejce v inzerátu píše, že pátral a žádný jiný favorit to nemá. K podobnému výsledku jsme došli při pátrání i my, jde tedy o jedinečný prvek výbavy. Jinak jde o poměrně běžný model z roku 1994, tedy z konce výroby. Pohání ho 1,3litrový motor s 50 kW a najeto má přes 95 tisíc kilometrů.

Za tu dobu už pár poškození nachytal, je prý napaden korozí, ale nejde o nic vážného. Prodejce také zmiňuje, že je nefunkční zámek dveří u řidiče, stínítko u spolujezdce má ulomený držák a má slabší brzdy.

Cena je hodně rozumná, prodejce za auto chce 25 000 Kč, ekodaň je přitom zaplacená. Inzerát i fotky najdete zde.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru