Na prodej je „nové“ Porsche 911 RSR z roku 1993, najeto má jen 10 km!

Autor: Pavel Srp - 28. 4. 2017


Porsche 911 Carrera RSR 3.8 je exkluzivní stroj, vždyť jich vzniklo pouhých 51! Jedno z nich, kterému na počítadle ujetých kilometrů svítí pouhá desítka, je na prodej! Je ve zcela původním stavu i s historickým prachem.

Je zajímavé, že si někdo před 24 lety pořídil takové auta a pak ho nechal jen tak stát. Navíc jen tak někde v rohu. Bez klimatizace, plachty či jakékoliv jiné ochrany. Na voze se tak za ta léta nahromadila solidní vrstva prachu, která je v ceně.

Na fotografiích aukční síně RM Sotheby’s, která bude mít prodej tohoto vozu na starosti, si ostatně tento prach můžeme prohlédnout. Dražba se bude konat v sobotu 27. května v Itálii. Očekávaná suma, za kterou by mělo být auto vydraženo, se odhaduje mezi 2.0 – 2.2 miliony €.

Porsche 911 RSR pohání atmosférický šestiválec s objemem 3.8 litru, jehož výkon byl 350 koní. Verze RSR také dostala větší brzdové kotouče se čtyřpístkovými brzdiči, nastavitelné stabilizátory či nastavitelné křídlo. V interiéru, který je v tomto voze vyveden komplet v červené barvě, bylo možné najít šestibodové bezpečnostní pásy, ochranný rám nebo hasicí přístroj.

Kromě červeného interiéru je vůz ale také velmi zajímavý zvenku. Barvu karoserie Polar Silver Mettalic doplňují fialová vícedílná kola a pod nimi vykukující zlaté brzdové třmeny.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru