Mercedes-Maybach-S650-Cabriolet-na-prodej- (3)

Na prodej je Mercedes-Maybach S 650 Cabrio z roku 2017. Stojí stejně, jako když byl nový

Autor: Pavel Srp - Zdroj: carscoops.com - Foto: mechatronik.de - 22. 9. 2020


Často se objevují na prodej klasické automobily, s nimiž jejich majitelé téměř nejezdili a na počítadle kilometrů svítí jen desítky nebo stovky kilometrů. Týká se to ale i moderních aut, což je i případ exkluzivního kabrioletu Mercedes-Maybach S 650 Cabrio. Ten má najeto jen 65 kilometrů a může být váš.

Pokud chcete koupit nejetý Mercedes-Benz třídy S kabriolet anebo S kupé, je to jedna z posledních možností, protože německý výrobce s nimi v nové generaci své vlajkové lodi už nepočítá. Tohle je navíc příležitost, jak se vozit v autě, které jen tak někdo nemá. Vzniklo totiž pouhých 300 kusů.

Navíc jde o to opravdu nejlepší, co tehdy automobilka nabízela. Základem verze Mercedes-Maybach S 650 Cabrio byl Mercedes-AMG S 65 AMG, který měl pod kapotou dvěma turbodmychadly přeplňovaný vidlicový šestilitrový dvanáctiválec. Ten zadní kola roztáčel 463 kW/630 koňmi a rovnou tisícovkou newtonmetrů. Ke zrychlení z 0 na 100 km/h  stačily jen čtyři sekundy a maximální rychlost byla elektronicky omezena na 250 km/h.

To, že nejde o běžný mercedes, je poznat na první pohled. Jde sice o decentní změny, ale modely Mercedes-Maybach mají specifický rukopis. Ten se dá odhalit zejména v masce chladiče, tvaru předního nárazníku, ale také díky plaketkám, spoustě chromu anebo specificky tvarovaným kolům.

Toto konkrétní auto pochází z roku 2017 a prakticky nikdy nejelo. Na počítadle kilometrů svítí číslovka 65. Pokud byste ho chtěli do své garáže, máte jedinečnou možnost, ale smířit se musíte s tím, že za něj dáte skoro tolik, jako když bylo nové. Prodejce za něj chce 301 600 eur, což je v přepočtu podle ČNB něco málo přes 8 milionů korun.

Inzerát a více fotek najdete zde. Je tu i kompletní výpis příplatkové výbavy, který – dle očekávání – není vůbec krátký.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru