Luxusní Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet se představil, stojí 8 milionů Kč + video

Autor: Pavel Srp -   18. 11. 2016


Mercedes-Benz představil na autosalonu v Los Angeles nejluxusnější a nejexkluzivnější kabriolet ve své nabídce, přivítejte Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet. Vyrobeno bude pouhých 300 kusů a cenovka se vyšplhá v přepočtu až na 8 milionů Kč.

Pokud chcete opravdu luxusní kabriolet, máte na výběr jen několik málo vozů, mezi ty patří například i Mercedes-Benz třídy S kabriolet. Pokud to ale pro vás není dostatečně exkluzivní, můžete postoupit ještě o stupínek výše, k verzi Maybach. Nebude to ale jednoduché, právě díky limitovanému počtu vozů. O exkluzivitě ale nebude svědčit pouze limitovaný počet vyrobených kusů, ale také originální autentický certifikát o původu a pořadí vozu, který u všech vozů podepíše samotný šéf automobilky Dieter Zetsche.

Přečtěte si také:  BMW spojilo síly se Samsungem a uvádí limitovanou edici Galaxy S23 Ultra inspirovanou BMW M3

Základem pro vůz se stala vrcholná verze S 65 AMG, což znamená, že pod kapotou je dvěma turbodmychadly přeplňovaný vidlicový dvnáctiválec s objemem rovných šesti litrů. To znamená výkon 463 kW/630 koní a působivý točivý moment 1000 Nm. To stačí ke zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhé čtyři sekundy. Maximální rychlost je samozřejmě elektronicky omezena na 250 km/h. Kombinovaná spotřeba paliva je přitom prý jen 12.0 l/100 km a emise CO2 272 g/km.

Vůz bude samozřejmě speciální nejen plaketkou označující pořadí ze všech 300 kusů, ale také několika prvky vzhledu i výbavy, které vzniknou pouze pro verzi Maybach. Jsou to například speciální 20″ kola, přístrojová deska obšitá tou nejkvalitnější kůží či obložení interiéru z kvalitního dřeva s intarzií. Interiér má podle slov automobilky připomínat luxusní jachtu. Jako třešnička na pomyslném dortu pak působí sadu kufrů vytvořená přímo pro zavazadlový prostor vozu z luxusní kůže, která je použita také v interiéru.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *