Jakmile začnou noční teploty klesat pod nulu, stávají se z kamionů nebezpečné zbraně. Voda, která zůstane na vršku návěsu, zmrzne a pak stačí brzdění, prudší rozjetí nebo průjezd zatáčkou a led se uvolní. Pak se dá přirovnat k letícímu kameni, který může i zranit. Tak špatně to naštěstí neskončilo v případě padajícího ledu na policejní auto. I tak ale zmrzlá voda napáchala velké škody.

K nehodě došlo uplynulou sobotu 6. března na Klatovsku ve chvíli, kdy se kamion míjel v pravotočivé zatáčce s policejní Škodou Octavia. Vše zaznamenala palubní kamera policejního auta a tak je dobře vidět, jak se ze střechy náklaďáku uvolnil velký kus ledu a zamířil přímo k policejnímu autu.

Přečtěte si také:  Takhle to vypadá, když na čelní okno za jízdy spadne kus ledu z kamionu. Řidiče náklaďáku hledá policie

Narazil do jeho čelního okna v místě, kde je okno přilepené ke sloupku. Náraz to byl tak silný, že led proletěl oknem, jen o kousek minul řidiče a skončil až na zadních sedadlech, kde se roztříštil. Je velké štěstí, že se posádce auta nic nestalo, nutno říct, že to bylo opravdu o fous. Škoda na autě byla odhadnuta na 20 000 Kč. Policisté se kvůli rozbitému oknu za řidičem nevydali, ale jak se následně ukázalo, ani nemuseli. Řidič náklaďáku jel totiž za chvíli kolem nich zpět. To už jej zastavili a začali s ním nehodu řešit.

nehoda-policejni-auto

Krajská tisková policejní mluvčí Dana Ladmanová v souvislosti s těmito případy připomněla: „Zejména řidiči kamionů a nákladních vozidel s návěsem, mají podle zákona povinnost zkontrolovat stav vozidla. V současnosti noční teploty klesají pod bod mrazu a na střechách  návěsů se přes den udržuje voda, která při nižších teplotách zmrzne. Řidiči z nákladních vozidel mohou sníh a led uklízet z instalovaných ramp, plošin nebo použít žebřík. Při prošetřování dopravních nehod policisté zjišťují, že řidič s nákladním vozidlem odjel, protože ani nevěděl, že došlo k poškození jiného vozidla. Řidičům proto doporučujeme mít za jízdy zapnutou kameru a použít záznam při řešení dopravní nehody jak s policií, tak i pojišťovnou.“