Každou zimu policisté s železnou pravidelností upozorňují na nebezpečí padajícího ledu z kamionů. Každou zimu zároveň varují, že řidič nesmí s neočištěným autem vůbec vyjet na silnice a takový padající led může být v některých případech i smrtící zbraní. A každou zimu někteří kamioňáci svorně tvrdí, že s tím stejně nic dělat nemůžou a většinou nezapomenou zmínit řidiče aut, kteří si také ze střech neometají sníh. Stačí jen projít diskuze na sociálních sítích, třeba tu u příspěvku, ve kterém policie upozorňuje na případ, který se před pár dny stal na Kladensku.

V úterý 9. ledna ráno se na ně obrátil řidič dodávky s tím, že mu na čelní okno spadl velký kus ledu z projíždějícího náklaďáku, jehož řidič ovšem nezastavil a zmizel. Okno dodávky skončilo hodně poškozené a je velké štěstí, že se kus ledu nedostal až do interiéru. I to se totiž před nedávnem stalo.

Padající led z kamionu rozdrtil čelní okno dodávky a zranil jejího řidiče

Šofér dodávky měl za oknem kameru a tak je celá ta nebezpečná situace sice zaznamenána, ale záběry bohužel nejsou dost kvalitní na to, aby bylo možné přečíst registrační značku. Proto policie prosí o pomoc případné svědky.

„Žádáme proto občany, kteří by poznali nákladní automobil na záznamu, aby kontaktovali policisty a pomohli tak zjistit totožnost výše uvedeného řidiče nákladního vozidla,“ řekla krajská tisková policejní mluvčí Michaela Nováková. A dodala, že škoda byla vyčíslena na asi 20 000 Kč.