BMW-M8-prototyp-nehoda- (2)

Německý epický okruh Nürburgring je oblíbeným místem nejen pro turistické jízdy, ale zejména pro předsériové testování automobilů. Svoje záhadné kupé, připomínající BMW M8, sem poslalo i BMW. To ale mělo nehodu.

Tajemný prototyp tu byl vyfocen už před pár dny. Když se na auto podíváte, na první pohled se může zdát, že jde o běžné, leč zamaskované BMW M8 Coupé. Pokud se ale podíváte lépe, všimnete si nejen jiných vnějších zpětných zrcátek, která používalo BMW M3 E36, ale hlavně nádechů ve skle za předními dveřmi. Mohlo by se zdát, že by mohlo jít o testovací mulu pro nějaký nový model s motorem uprostřed.

Přečtěte si také:  BMW M8 Coupé na Nürburgringu. Jaký zajelo čas? Postavilo se po boku Porsche Carrera GT

Fotosetu před několika dny přinesl magazín carscoops.com. Všechny fotky si můžete prohlédnout zde. Magazín také dodal, že jiný německý magazín AutoMotorUndSport se na základě fotek na tento model dotázal přímo v BMW a bylo mu odpovězeno, že o žádný vůz s motorem uprostřed se nejedná, ale jde o vývojový automobil, testující nové komponenty BMW Group.

Ovšem tohle auto na německém okruhu při testovacích jízdách havarovalo, oťukalo se o svodidla z obou stran. Na tom konkrétním havarovaném automobilu jsou sice jiná kola, ale velké brzdy i maskovací polepy kapoty a prahů jsou stejné. Nehoda se stala nedaleko zatáčky Pflanzgarten.

Na fotkách je vidět, že nehoda nebyla úplně malá. Zavěšení levého předního kola je ohnuté, odřený je přední nárazník, levý přední blatník, ale i levé dveře. A velmi podobné to je i na druhé straně, kde je vidět poškozený blatník i kapota.

Přečtěte si také:  Zákulisí natáčení nové Mission: Impossible. BMW M5 v driftu a Porsche Cayenne jako kamerový vůz

Zbytek fotek si můžete prohlédnout zde.

Jsme opravdu hodně zvědaví na to, co z tohoto záhadného prototypu nakonec vzejde. V každém případě je velká škoda, že nejde o auto s motorem uprostřed, protože reinkarnace BMW M1 by mohla být opravdu hodně zajímavým počinem.