Ve stodole se našlo BMW M1, najeto má jen něco málo přes 7 tisíc kilometrů

Autor: Pavel Srp -   30. 12. 2016


Stodolové nálezy. Věc, o které sní asi každý z nás. Jen málokomu se to ale povede. Teď se na internetu objevil další z těch skvělých objevů ve starých stodolách. V jedné garáži bylo nalezeno prakticky nejeté BMW M1! Ovšem příběh je tentokrát trochu jiný…

O objevu informovala italská renovátorská společnost Mint Classics. Zveřejnila fotky červeného BMW M1 z roku 1981, které má ještě originální, původní pneumatiky z roku 1980. Po silnicích se podle informací pohybovalo pouhé dva roky, odstaveno bylo v roce 1982. V tu dobu mělo najeto pouhých 7392 km! Od té doby stojí na tomto místě.

Zajímavé ale je, že tohle BMW M1 nestálo někde ve stodole nebo v garáži samo, opuštěné, zapomenuté. Vždyť podle fotek je vidět, že hned vedle něj parkuje stříbrný Peugeot 206, navíc odložené věci na autě nejsou zaprášené.

Společnost Mint Classics přesné okolnosti nálezu nezveřejnila, prozradila jen, že vůz plánuje uvést do bezvadného stavu a nabídnout k prodeji. Můžeme se jen dohadovat, za jakou cenovku bude vůz nakonec prodán. Málo to ale rozhodně nebude. Vždyť jde o velmi speciální model, jehož bylo vyrobeno pouhých 453 kusů. Navíc šlo o BMW s motorem uprostřed, které poháněl atmosférický řadový 3,5litrový šestiválec s výkonem 204 kW/277 koní, který dokázal auto rozjet až na 260 km/h.

Štítky: , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *