Na letišti v Dlouhé Lhotě nedaleko Příbrami to včera ožilo. Burácely tu velké a silné motory, pískaly pneumatiky a vystaveny tu stály desetitisíce koní. Konala se tu totiž další akce s názvem ‚Párky a káry‘, taková česká verze světoznámých ‚cars and coffee‘. A rozhodně bylo nač se dívat.

Přečtěte si také:  Představuje se Porsche Macan T jako Touring. Se čtyřválcem odkazuje na legendární 911 T

Pořadatelé připravili pro účastníky i návštěvníky statický sraz, kam mohl přijet každý s jakýmkoliv autem, ale i doprovodné programy. Ty zahrnovaly závody ve sprintu, driftování na kluzné fólii kropené vodou, ale také jízdy na off-roadovém polygonu. A nejoblíbenější bylo jednoznačně sprintování.

Tady se sešly nejen úplně obyčejná auta, ale i sériové sportovní modely, jakož i upravená auta. Působivé bylo, že na sprinty vzal své auto i majitel exkluzivního Mercedes-AMG GT Black Series, nejrychlejšího auta na okruhu Nürburgring. A to nejen na jednu jízdu, ale na několik. Nechyběla ani spousta amerických aut, BMW M3 nebo i brutální Viper ACR. Na to se ostatně můžete podívat v úvodním videu, sprintování začíná v čase 2:16.

Přečtěte si také:  Daimler Mobility a Visa integrují digitální nákupy přímo do vozidel

Anebo se podívejte na obsáhlou fotogalerii, která ukazuje, jaká auta se na ‚Párky a káry‘ přijela ukázat.


Leave a Reply