bmw-x4

BMW v létě roku 2018 pokračuje v důsledném vylepšování emisních hodnot u všech spalovacích motorů. Od července 2018 budou všechny zážehové a plug-in hybridní modely značky prodávané v Německu standardně vybaveny filtrem pevných částic a budou splňovat normu výfukových plynů Euro 6d-TEMP. Technologie BluePerformance včetně katalyzátoru SCR se vstřikováním močoviny AdBlue je od března 2018 součástí standardní výbavy všech vznětových modelů BMW. To znamená, že všechny nabízejí vysoce účinné vícestupňové čištění výfukových plynů, které tvoří oxidační katalyzátor a systém SCR (Selektivní katalytická redukce). Díky mimořádně účinnému snížení úrovně emisí pevných částic splňují nejpřísnější emisní normy, konkrétně normu Euro 6d-TEMP. Kromě toho se na trhu objeví dalších 39 vznětových motorů splňujících tuto emisní normu.

Od srpna 2018 do nabídky přibudu další varianty modelů BMW X3 a BMW X4. Již od července 2018 se zvýší počet nabízených motorů BMW řady 1, BMW řady 3, BMW řady 4 a BMW řady 5 se standardně dodávanou 8stupňovou převodovkou Steptronic. Dalším novým členem modelové nabídky je BMW řady 1 Edition Metropolitan.

Od července 2018 se na seznamu volitelné výbavy pro BMW 530e iPerformance Sedan objeví indukční dobíjení BMW Wireless Charging. Služby BMW Connected eDrive Services, které jsou dostupné pro automobily BMW i a BMW iPerformance, budou v budoucnu zahrnovat službu digitálního nabíjení BMW Digital Charging Service. Navíc pro BMW i8 Roadster je k dispozici aerodynamický paket.

BMW X3 a BMW X4: nové modelové varianty se vznětovými řadovými šestiválci

S uvedením BMW X3 M40d se počet dostupných motorů pro tento automobil kategorie Sport Activity Vehicle prémiového segmentu střední třídy zvýšil na sedm. Kromě toho je nově nabízený automobil v pořadí již druhým modelem BMW M Performance této řady. Vznětový řadový šestiválec v BMW X3 M40d nabízí díky vícestupňovému přeplňování dvojicí turbodmychadel a přímému vstřikování paliva Common Rail s piezoelektrickými vstřikovači maximální výkon 240 kW/326 k a nejvyšší točivý moment 680 Nm již v 1750 ot./min, což zaručuje zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,9 sekundy.

Na začátku srpna 2018 rozšíří nabídku pro automobil kategorie Sport Activity Coupé druhý vznětový řadový šestiválec. Pohonná jednotka v novém BMW X4 xDrive30d generuje maximální výkon 195 kW/265 koní a nejvyšší točivý moment 620 Nm, díky čemuž zrychlení z nuly na 100 km/h zabere pouhých 5,8 s. Všechny nové modelové varianty BMW X3 a BMW X4 jsou standardně vybaveny 8stupňovou převodovkou Steptronic.

Přečtěte si také:  Jak se volí Auto roku 2020: První kolo testovacích jízd

8stupňová převodovka Steptronic jako součást standardní výbavy dalších modelů

Výhodami 8stupňové automatické převodovky Steptronic, která se od července 2018 nově stává standardní výbavou mnoha dalších modelů BMW, jsou rychlé změny převodových stupňů, vysoký komfort řazení a vynikající hospodárnost. V segmentu kompaktních prémiových vozů budou samočinnou převodovkou v budoucnu vybaveny modely 3- a 5dveřové modely BMW 120i. Současně se standardně dodávaná sportovní 8stupňová převodovka Steptronic v 3dveřovém a 5dveřovém BMW M140i může pochlubit rychlejšími změnami převodových stupňů.

8stupňová automatická převodovka Steptronic se od června 2018 stane standardní výbavou dalších osmi modelů BMW řady 3. Mezi ně se řadí BMW 320i Gran Turismo a BMW 320i xDrive Sedan, BMW 320i xDrive Touring a BMW 320i xDrive Gran Turismo. Také modely BMW 330i Sedan a BMW 330i Touring a BMW 340i Sedan a BMW 340i xDrive Sedan se v budoucnu dočkají samočinné převodovky ve standardní výbavě.

Z nové standardně dodávané kombinace motoru a automatické převodovky bude těžit šest modelových variant BMW řady 4: BMW 420i Cabrio, BMW 420i xDrive Gran Coupé, BMW 430i Cabrio, BMW 430i Gran Coupé, BMW 440i Coupé a BMW 440i xDrive Coupé.

Nabídku modelů se standardně dodávanou 8stupňovou automatickou převodovkou Steptronic v budoucnu završí BMW 520d Sedan a BMW 520d Touring.

Skvělá výbava do města: BMW řady 1 Edition Metropolitan

Městská mobilita v kompaktním prémiovém modelu na sebe bere podobu zcela jedinečného stylu v podání BMW řady 1 Edition Metropolitan. Model Edition, nabízený v 3dveřovém a 5dveřovém provedení, je vybaven řadou výbavových prvků, které jsou speciálně navrženy tak, aby zvyšovaly komfort a radost z jízdy v městském provozu. Mezi ně patří navigační systém Business, Park Distance Control s parkovacími senzory v přední a zadní části vozidla, zadní couvací kamera, parkovací asistent, systém rozpoznávání dopravních značek, informace o maximální povolené rychlosti, komfortní přístup a přístrojový panel s rozšířenými funkcemi. Verze Edition je k dispozici ve spojení s výbavovou linií Urban Line a všemi motory s výjimkou BMW M140i.

BMW řady 1 Edition Metropolitan

Nové barvy karoserie a designové prvky interiéru pro BMW řady 5 a BMW řady 6 Gran Turismo

V létě 2018 se nabídka barev karoserie pro BMW řady 5 Sedan a BMW řady 5 Touring rozšíří o stříbrný metalický lak Frozen Dark Silver, jehož hedvábně matný povrch vytváří obzvlášť výrazný vzhled. Tato barva karoserie bude v nabídce i pro vysokovýkonný sedan BMW M5, pro nějž lze zvolit také modrý matný metalický lak Frozen Marina Bay Blue, který je rovněž v nabídce nový.

Přečtěte si také:  Renault pojede v Ženevě na vlně elektrické i hybridní technologie

Volitelně nabízené galvanizované aplikace pro vybrané ovládací prvky od července 2018 exkluzivním způsobem rozzáří interiér BMW řady 5 Sedan, BMW řady 5 Touring a BMW řady 6 Gran Turismo. Tuto vysoce kvalitní povrchovou úpravu lze aplikovat na tlačítka na volantu, tlačítko start/stop, ovladač hlasitosti audiosystému, ovladače klimatizace a panely spínačů na dveřích řidiče a spolujezdce.

BMW řady 7: Kompozici BMW Individual lze kombinovat s dalšími barvami karoserie

BMW Individual nabízí díky špičkovým materiálům a decentně sladěné barevné kombinaci mimořádně exkluzivní atmosféru uvnitř BMW řady 7 Sedan. Od července 2018 je možné kombinovat výbavu zahrnující jemnou kůži BMW Individual Merino, obložení interiéru BMW Individual, kožený volant BMW Individual a čalounění stropu BMW Individual s dalšími barvami karoserie. V budoucnu bude výběr zahrnovat také bílou Alpine White, černý metalický lak Sapphire Black, stříbrný metalický lak Kashmir Silver, stříbrný metalický lak Glacier Silver, modrý metalický lak Imperial Blue Brilliant Effect, šedý metalický lak Sophisto Grey Brilliant Effect, bílý metalický lak Mineral White, metalický lak Jatoba, šedý metalický lak Magellan Grey, šedý metalický lak Arctic Grey Brilliant Effect a metalický lak Atlas Cedar.

bmw-rada-5

Aerodynamický paket pro BMW i8 Roadster

Plug-in hybridní pohon BMW i8 Roadster zaručuje mimořádnou progresivní kombinaci sportovní jízdní dynamiky a hospodárnosti při jízdě se staženou střechou. Špičkové jízdní vlastnosti vozu mohou být dále optimalizovány novým aerodynamickým paketem. Ten tvoří dvoudílný nástavec předního nárazníku a odtrhová hrana v zadní části tohoto dvoumístného modelu.

Nabíjení je snazší než tankování: uvedení indukčního dobíjení BMW Wireless Charging

Maximální komfort při nabíjení vysokonapěťového akumulátoru plug-in hybridního modelu nabízí inovativní bezdrátové indukční dobíjení BMW Wireless Charging. BMW je prvním výrobcem automobilů na světě nabízejícím systém indukčního dobíjení, které k nabíjení akumulátoru elektrickým proudem nevyžaduje kabel. Bezdrátové nabíjení BMW Wireless Charging bude od roku 2018 jedním z volitelných prvků výbavy, dostupných z výroby pro BMW 530e iPerformance. Tato výbava zahrnuje indukční plochu ve spodní části automobilu a indukční nabíjecí stanici na parkovacím místě, kterou lze umístit například na podlahu garáže.

Přečtěte si také:  Hyundai masivně elektrifikuje modelovou řadu. V nabídce má hybridy, plug-in hybrid, elektromobily i vodíková auta

Bezkontaktní přenos elektrické energie probíhá prostřednictvím elektromagnetického pole mezi oběma komponenty a aktivuje se, jakmile vozidlo zaparkuje nad indukční nabíjecí stanicí. Díky tomu je nabíjení vysokonapěťového akumulátoru ještě snadnější než plnění palivové nádrže.

BMW-Wireless-Charging-brzdratove-dobijeni

Novinka pro automobily BMW i a BMW i Performance: služby BMW Connected eDrive Services se službou digitálního nabíjení BMW Digital Charging Service

V budoucnu bude služba BMW Connected eDrive Services zahrnovat všechny digitální služby, které pomáhají optimalizovat pohodlí, každodenní praktičnost a hospodárnost ve vozidlech poháněných plně nebo částečně elektřinou. Tato nová volitelná výbava bude k dispozici od července 2018 pro BMW i3 a BMW i3s, BMW i8 Coupé a BMW i8 Roadster, stejně jako pro BMW 225xe iPerformance a BMW 530e iPerformance. Zahrnuje služby vzdálené obsluhy Remote Service, které umožňují na dálku uzamknout a odemknout vůz, a také služby eDrive Services, doplněné o vyhledávání nabíjecích stanic. Umožňuje také na chytrém telefonu zobrazovat dojezd a stav nabití akumulátoru.

Kromě toho lze službu digitálního nabíjení BMW Digital Charging Service používat první tři roky poté, co bylo nové vozidlo zaregistrováno. Umožňuje inteligentní nabíjení s optimalizovanými náklady a upřednostňování nabíjení doma vyrobenou solární energií.

BMW Digital Charging Service