Alfa Romeo: Tributo Italiano

Modely Alfa Romeo Giulia, Stelvio a Tonale si teď můžete koupit ve speciální edici Tributo Italiano

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Alfa Romeo - 16. 11. 2023


Alfa Romeo představuje první globální speciální sérii modelové řady: Tributo Italiano. Exkluzivní edice, která je k dispozici pro modely Giulia, Stelvio a Tonale vzdává hold původu značky a ztělesňuje italské know-how a sportovní charakter Alfa Romeo.

Mezi hlavní rysy série Tributo Italiano – vycházející ze stylistického a estetického jazyka sdíleného všemi třemi modely – patří dvoubarevné provedení karoserie s černou střechou, bodykit v barvě karoserie, italská vlajka na krytech vnějších zrcátek a vytříbené detaily interiéru, které jsou důkazem pečlivé pozornosti věnované detailům. Abychom byli konkrétnější, Giulia, Stelvio a Tonale Tributo Italiano se nacházejí na vrcholu svých řad a jsou nabízené výhradně ve třech barvách italské vlajky (červená Alfa, zelená Montreal a bílá Alfa) v kombinaci s černou střechou, u modelu Tonale volitelně také s panoramatickou střechou.

K jedinečnému a odvážnému vzhledu speciální série přispívá několik charakteristických znaků: přední maska chladiče ve tvaru písmene „V“ (v černé barvě u modelu Giulia a Stelvio, v barvě Dark Miron u modelu Tonale), kola z lehkých slitin (21“ u Stelvia, 19“ u Giulie, 20“ u Tonale) a sportovní červené brzdové třmeny Brembo. Pro větší eleganci se u celé řady, a vůbec poprvé u modelu Tonale, objevuje spodní bodykit v barvě karoserie.

Dojem C-SUV Alfa Romeo vylepšují ochranné kryty a boční/přední detaily v matném provedení Dark Miron, adaptivní full-LED matrixové světlomety a chromované dvojité koncovky výfuku u verze Plug-In Hybrid Q4.

Stejné sportovní prvky najdeme i v interiéru všech tří modelů série Tributo Italiano. Jedná se o nová černá sportovní sedadla z perforované kůže s červenými detaily a přední opěrky hlavy s vyšívaným logem speciální série. Mezi další novinky patří červené prošívání palubní desky, sedadel a výplní dveří. Tonale Tributo Italiano navíc přichází s novým „karbonovým“ obložením palubní desky s logem Alfa Romeo, ambientním osvětlením a hliníkovou prahovou lištou.

Komfort v interiéru modelů série Tributo Italiano zajišťuje mimo jiné dvouzónová klimatizace, vyhřívaný volant s hliníkovými pádly řazení na sloupku řízení, ambientní osvětlení, vytříbený infotainment, ventilovaná a vyhřívaná přední sedadla a také prémiový audio systém Harman Kardon s 14 reproduktory včetně subwooferu. Všechny tyto prvky byly navržené tak, aby zákazníkům nabídly vysokou úroveň pohodlí, kultivovanosti a ryzí italskou pohostinnost. V neposlední řadě jsou Stelvio a Tonale k dispozici se standardními handsfree elektricky výklopnými dveřmi zavazadlového prostoru.

Pokud jde o nabídku pohonných jednotek, Giulia a Stelvio Tributo Italiano nabízejí buď zážehový motor 2.0 Turbo o výkonu 280 k, nebo vznětový motor 2.2 Turbo o výkonu 210 k, oba s 8stupňovou automatickou převodovkou a pohonem všech kol Q4. Pro Tonale Tributo Italiano si mohou zákazníci zvolit skvělý hybridní pohon s výkonem 160 k se 7stupňovou automatickou převodovkou TCT nebo sáhnout po inovativní verzi Plug-In Hybrid Q4 o výkonu 280 k, která nově definuje účinnou sportovnost Alfa Romeo. Tento model nabízí dojezd přes 80 km v plně elektrickém režimu pro maximální každodenní mobilitu, celkový dojezd přes 600 km pro dlouhé cesty mimo město, a kombinovaný výkon 280 k, který zaručuje špičkovou jízdní dynamiku a sportovnost očekávanou od modelu Alfa Romeo.

Velká pozornost byla, ostatně jako vždy, věnovaná technické specifikaci zahrnující aktivní odpružení s elektronicky řízenými tlumiči s dvoucestnými ventily, které dokonalé podtrhují sportovní charakter všech tří modelů a zaručují jedinečný a poutavý zážitek z jízdy v naprostém souladu s tradicemi Alfa Romeo. Aktivní odpružení Alfa se přizpůsobuje jízdním podmínkám a poskytuje volbu mezi výkonem a komfortem. Pokud jde o bezpečnost, Giulia, Stelvio a Tonale nabízejí nejmodernější prvky pro bezpečné cestování a radost z jízdy. V závislosti na modelu se jedná o systémy ADAS pro autonomní řízení úrovně 2, kameru s vysokým rozlišením pro 360° pohled na okolí vozidla, monitoring mrtvých úhlů, detekci křížení dráhy za vozidlem, boční senzory a elektrochromatická vnější zpětná zrcátka.

Speciální série Tributo Italiano ztělesňuje dokonalost značky – perfektní vyvážení hmotnosti, prvotřídní jízdní dynamiku, špičkové technologie a motorová řešení na špičce segmentu. To vše spojené s estetickou přitažlivostí a nadčasovostí, která je charakteristickým znakem designu Alfa Romeo.

Natáčení ve městě Matera, starobylém městě sevřeném na půli cesty mezi tradicemi a inovacemi

Pro natáčení prezentačního videa na speciální sérii Tributo Italiano si Alfa Romeo vybrala město Matera, které je jedním z nejstarších na světě. Město nacházející se v oblasti Basilicata je známé jeskynními obydlími Sassi, jež byly v roce 1993 prohlášené za světové dědictví UNESCO. Toto místo se nachází na půli cesty mezi minulostí a budoucností, mezi tradicemi a inovacemi, a dokonale odráží podstatu Alfa Romeo: značky se slavnou minulostí, která nyní píše příběh sportovnosti 21. století.

Z historických ulic Matery odjíždí trojice vozidel Tributo Italiano do Milána, italského města proslulého technologickými inovacemi a rodného města značky, která zde byla založena 24. června 1910. Tato odlišná místa spojuje stejná touha po budoucnosti s ambicemi a hrdostí. Díky velkému počtu mladých lidí je město doslova dílnou pro projekty a návrhy v oblasti sociálních inovací, udržitelnosti a zachování historické, kulturní a scénické identity. Není příliš známo, že dědeček inženýra Nicoly Romea, zakladatele italské značky, pocházel z Montalbano Jonico, malého města v provincii Matera.

Alfa Romeo navazuje na svůj záměr zobrazovat a zařazovat své vozy do nádherných italských lokalit, které jsou úzce spjaty s její více než 100letou historií. Například, nádherné snímky vytvořené ke stému výročí symbolu Quadrifoglio vznikaly v Palermu, kde se symbol poprvé objevil na Alfa Romeo řízené Ugem Sivoccim, a to v roce 1923 během Targy Florio. Totéž platilo i pro natáčení reklamního shotu na novou Giulii a Stelvio Quadrifoglio, které probíhalo v Mantově a v okolí jezera Garda, tedy v místech závodu „1000 Miglia“ ročníku 1930, kdy slavně zvítězil Tazio Nuvolari za volantem Alfa Romeo 6C 1750 GS Spider Zagato.

Štítky: , , , , , , , , , ,

1 názor na “Modely Alfa Romeo Giulia, Stelvio a Tonale si teď můžete koupit ve speciální edici Tributo Italiano”

  1. Měl jsem Alfu Romeo 146 , krásný zvuk motoru. A všichni kolegové tě na silnici zdraví ! 😎

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru