nehoda-1 (5)

Mladá řidička nezvládla kýchnutí a způsobila nehodu se škodou 100 000 Kč

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 8. 9. 2020


Na řidiče za volantem čekají různé nástrahy, které musí zvládnout. Na některé z nich by nás měla připravit autoškola, ale co si budeme povídat, nakonec se všichni učíme jen a pouze praxí. Někdy jde o nepříjemné situace, při nichž třeba jen nezvládneme s novým autem rozjezd do kopce a zdržíme několik dalších řidičů. Pro příště ale víme, jak zabírá spojka a jak se tedy ideálně rozjet. Pak jsou tu ale ještě situace, na které se dá jen těžko připravit. Jednou z nich je taková banalita, jako je kýchnutí.

Obyčejné kýchnutí totiž může snadno způsobit dopravní nehodu, o čemž se 2. září přesvědčila 23letá řidička. V okamžiku, kdy kýchla, neudržela své auto v původně zvoleném jízdním směru a přejela do protisměru. Tam nabourala do protijedoucího auta. V něm jela 84letá seniorka, které se naštěstí nic vážného nestalo. S lehkými zraněními byla převezena do nemocnice.

Výsledkem „kýchací nehody“ je Škoda Fabia mladé ženy, která skončila přední částí napřed v příkopu, a zničený Hyundai seniorky, který prakticky přišel o levou přední část. Policisté na místě škodu odhadli na minimálně 100 000 Kč.

A jak tedy reagovat, když na vás jde kýchnutí? Pokud máte to štěstí, že to poznáte, raději zpomalte. Ale pozor na to, ať nezpomalíte natolik, že začnete brzdit provoz za sebou. U kýchání je normální, že automaticky zavřeme oči. Trvá to ani ne sekundu, ale právě to je pro řidiče velmi nebezpečné. Pokud už kýchnete nečekaně, snažte se držet volant rovně, nikam nezatáčet a neuhýbat a netrhat s ním.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru