Mercedes-Benz třídy X od Carlex Design je totální polský úlet se spoustou karbonu a šesti koly

Od Anina Russová | 17. 12. 2018 0

Když Mercedes-Benz do světa vypustil G 63 AMG 6×6, spustil nevědomky malou lavinu. Od té doby se totiž řada úpravců rozhodla šestici kol dostat i na své projekty. Není se co divit, G 6×6 je prostě dokonalé. Šlo ale o limitovanou edici, a tak se nedostalo na každého, kdo měl zájem. A právě proto je dobře, že jsou tací, kteří šestikolky staví a nabízí zákazníkům. Mezi ty se chce dostat i polský Carlex Design. O tom, že tuhle zběsilou úpravu chystají už jsme vám říkali. Ale předčili všechna naše očekávání.

A do práce se pustili opravdu s vervou. Jako základ pro svou úpravu si vybrali Mercedes-Benz třídy X. Pro takovou stavbu se tenhle pick-up hodí báječně. Kromě toho, že dostal jednu nápravu a sadu kol navíc, dostal také neuvěřitelnou spoustu dílů vyrobených z karbonu. Carlex Design upravili vzhled obou nárazníků, přičemž ten přední nám hodně připomíná styl modelů AMG. Karoserie prošla velkou úpravou a původní tvary byste na ní hledali asi marně. Všechny ty nýty a rozšíření však vypadají skvěle!

Tahle úprava rozhodně není na ozdobu do městských bulvárů. V Carlex Design počítají s tím, že noví majitelé budou využívat její potenciál, a hlavně potenciál auta i v terénu. Proto přidali elektrický naviják nebo LED světelnou rampu na střechu. Výsledek nás prostě hodně baví! I to, že k černému lakování a karbonu úpravce zvolil detaily ve svítivě žlutém provedení. Pokud víme, do motoru úpravce nijak nezasahoval a ani to nemá v plánu. Pokud si u něj tuto úpravu objednáte, práce proběhnou jen na podvozku, brzdách, které jsou o něco ostřejší a samozřejmě na vzhledu.

Zatím není hotové ani jedno auto, ale přesně takhle by ta výsledná měla vypadat. Je to působivý projekt, co myslíte?