Carlex Design poslední dobou ukazuje, čeho všeho jsou schopni. Tak třeba elegantní čalounění interiéru klasického mercedesu nebo úprava exteriéru i interiéru u Volkswagenu Transporter. Teď vám ale ukážeme další mercedes, který prošel jejich zásahem, a garantujeme vám, že ho budete chtít. My na tom nejsme jinak, ale zatím si musíme počkat, protože Carlex Design v tuto chvíli představili jen projekt na papíru.

Uklidníme vás. Jen u fotek a základních informací dle všeho nezůstane. Tahle polská firma už dokonce na autě začala pracovat a dočkat bychom se prý měli brzy. Nutno říct, že si ale ukousla opravdu velké sousto. Rozhodla se, že pick-up Mercedes-Benz třídy X přetvoří v šestikolové monstrum s dokonale upravenou karoserií. V tuto chvíli projekt nese jméno X-Class Exy 6×6 Concept a už jen první obrázky naznačují, že to bude fantastické.

Začneme designem karoserie. Ta by měla projít radikální změnou z uhlazeného pick-upu, který má kořeny u Nissanu, bude pekelné a drsně vyhlížející auto. Tomu by neměl chybět naviják, spousta plastů, které se postarají o ochranu karoserie v terénu, nebo třeba LED světelná rampa na střeše. K tomu všemu úpravce, nebo v tomto případě spíše tvůrce, přidá nezničitelné off-roadové pneumatiky a spousty ochranných prvků na podvozku.

A když už jsme u pneumatik. Těch bude v tomto případě potřeba více, protože projekt X-Class Exy 6×6 Concept dostane tři nápravy a tedy celkem 6 kol. Carlex Design kvůli tomu bude muset předělat velkou většinu techniky auta, jako je diferenciál nebo celý pohon. Bude také muset přidat jednu sadu blatníků.

No, jak říkáme, nejde o standardní projekt tohoto úpravce, který se až doposud specializoval hlavně na interiéry. O to víc mu držíme palce. Svět potřebuje takové monstrum!