Když se spojí um a dokonalá ruční práce, je to vždy paráda. Třeba jako v případě tohoto luxusního přečalounění původního interiéru.

Než se ale dostaneme k samotné práci na interiéru, dlužíme vám informaci o tom, o jaké auto vlastně jde. Označení nejhezčí kabriolet na světě si podle nás jistě zaslouží Mercedes-Benz 230 SL generace W113. Ty tvary karoserie jsou tak elegantní, ale zároveň nadčasové, že bychom se na ně mohli dívat klidně celý den. A pak každý den znovu a znovu.

Mercedes-Benz-230-SL-W113
Mercedes-Benz 230 SL generace W113 (ilustrační foto), zdroj: Mercedes-Benz

Když se tohle auto dostane do rukou specialistům na interiéry, dá se očekávat, že výsledek bude fenomenální. A přesně to se stalo. Tím expertem na předělávání interiérů je Carlex Design.

Na příkladu tohoto luxusního mercedesu opět ukázali, že s kůží umí pracovat jako málokdo. Majitel auta prý neměl žádné zvláštní požadavky, chtěl jen mít prostě dokonalý interiér. A to se rozhodně povedlo. Úpravce vsadil na hnědou kůži v několika provedeních. Navíc přiznal všechny švy, což působí z části velmi cool a z části nesmírně starobyle. Nikdy bychom to nečekali, ale ta kombinace na pohled starého, ale zpracováním nového koženého interiéru nás velmi baví. Obzvlášť nás baví ty jemné dřevěné akcenty. Pokud by to s nimi Carlex Design přehnal, bylo by to přeplácané. Tady se to sladění ovšem povedlo na jedničku.

Konečnou cenu úpravy interiéru neznáme, ale drobné to asi nebudou. Ovšem, jistě za to stojí. A mimochodem, největší paráda na celé této úpravě je ten na zakázku udělaný piknikový kufr. 🙂