Mercedes-Benz G 63 AMG 6×6 zvládne každý terén! – video

Autor: Pavel Srp - 23. 3. 2015


Mercedes-Benz G 63 AMG 6×6 je něco, co se snad ani slovy nedá popsat. Když jsem před ním loni v červnu stál, byl jsem v němém úžasu. Odvaha automobilky postavit něco takového je obdivuhodná a kupci to ocenili brzkým vykoupením celé série.

S tímhle autem budete nejen všude středem pozornosti, ale asi se vám prakticky nestane, že by pro vás byla nějaká cesta nesjízdná. Díky dvěma turbodmychadly přeplňovanému benzínovému motoru V8 5,5 litru s výkonem 400 kW/544 koní a s točivým momentem 760 Nm byste neměli trpět ani nedostatkem výkonu…

Auto už je vyprodáno, nahradila ho letos v Ženevě představená umírněnější verze Mercedes-Benz G 500 4×42, která ubírá jeden pár z původní dvojice párů zadních kol a korbu. Světlá výška i terénní obutí zůstává. To auto už ale nebudí takový respekt.

Podívejte se na dvojici videí, která nám ukáží, co tenhle novodobý „Terminátor“ dokáže. To první, přímo z dílny samotné automobilky, předvede, že se s G 63 AMG 6×6 nemusíte bát vyrazit na výlet do hor do italského Toskánska, a to druhé nám ukáže, že to první není pouhým marketingovým tahákem, ale že tohle auto zvládne jakýkoliv terén! CHCI HO, a co vy? :)

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru