Mercedes-Benz přichází s informací, že hodlá vstoupit do “elektrických závodů” Formule E. Zároveň s tím oznámil, že opustí okruhové závody DTM. V závodech Formule 1 však značka alespoň prozatím žádné změny neplánuje.

Tovární zvodní tým Mercedes-Benz už čeká v závodech DTM několik posledních závodů, protože po vyvrcholení příští sezóny tento šampionát opustí. A bude to rozhodně složité loučení, protože značka v DTM závodila 26 sezón. V rámci této dlouhé doby vyhráli její závodníci 138 závodů, 540 krát stáli na pódiových umístěních a získali 10 jezdeckých titulů a také 13 týmových titulů.

Důvodem ukončení závodění v DTM je přestup do seriálu Formule E, tedy do závodů elektrických formulí. První závodní sezónou má být 2019/2020. Značka se tam postaví na startovní rošt vedle dalších automobilek jako je Audi (od příští sezóny), Jaguar nebo Renault. Vstup do šampionátu před několika týdny ale oznámilo také BMW, které to plánuje v sezóně 2018/2019. A o vstupu do této série prý uvažuje také Porsche (také v sezóně 2018/2019).