Mercedes AMG dodal do F1 zatím nejvýkonnější safety car v historii

Autor: Anina Russová - 21. 3. 2018


Poté, co vedení F1 oznámilo, že už nadále nebude na startovních roštech tolerovat jakékoliv slečny, které raději nahradí dětmi, bylo jasné, že končí jedna éra. Naštěstí ale můžeme říct, že ne tak úplně.

Co si budeme povídat, F1 už není jako dřív. Jednotlivé monoposty jsou si podobné jako vejce vejci, o skvělé řidičské souboje je nouze a teď ještě ty grid girls… Naštěstí si ale díky značce Mercedes-AMG můžeme být stále ještě jisti, že pozici bezpečnostního vozu, tzv. safety caru zastane hotové německé peklo na kolech. Je tomu tak už dlouho a zatím to tak bude i dál.

Letošní sezónu si na okruzích po celém světě tvrdě odpracuje Mercedes-AMG GT R. Ten pohání čtyřlitrový motor V8 s přeplňováním dvěma turbodmychadly. Jeho výkon je 430 kW/585 koní a točivý moment 700 Nm. O tom, že tento mercedes je rozhodně rovnocenným soupeřem pro všechny ty monoposty, přesvědčí třeba zrychlení z 0 na 100 km/h, které GT R zvládne za 3,6 sekundy!

Krom toho AMG GT R vyjede na závodní okruhu s pevnou závodní klecí, radiokomunikačním zařízením a také s majáky a dalšími výstražnými světly. Uznejte sami, že i jen kvůli tomuto skvělému a historicky nejsilnějšímu safety car se na F1 vyplatí dívat. :)

Štítky: , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru