Celý minulý týden hýbala světem internetu a motorsportu zpráva o tom, že formule 1 už dále nepočítá se sličnými slečnami na startovních roštech. Prý to neprospívá správnému pohledu na ženu, což se nehodí do dnešní uniformované doby plné nesmyslných zákazů a příkazů. Nechápeme, nerozumíme a jen se divíme. A také děkujeme motoristickým bohům, že se toto nařízení zatím netýká ostatních soutěží a šampionátů.

Teď už je také jasné, kdo všechny ty sexy holky na startovním roštu nahradí. FIA se s pořadatelem F1 dohodla, že nejlepší bude, když na start závodů postaví děti. Vybírat je budou jednotlivé motoristické federace té země, ve které se pojede onen konkrétní závod. V tuto chvíli se mluví o tom, že výběr by měl být čistě jen na jednotlivých federacích. Jestli je bude losovat nebo bude vybírat z mladých závodních jezdců, je jen na ní.

Podle šéfů FIA i F1 má jít o velkolepý zážitek jak pro dětičky, tak pro celé jejich rodiny. Zároveň je to má motivovat k tomu, aby se drobotina dále zlepšovala a stala se budoucí závodnickou špičkou. No, to bude určitě ono. Hlavně nesmí FIA zapomenout na to, že dětičky musí být namíchány z holčiček i kluků, ze všech národností, třetích pohlaví a zapomenout nesmí ani na ta ošklivější robátka, která by se mohla cítit dotčená. Ach jo. Kam to celé ještě zajde…