Automobilové závody jsou velmi zajímavou podívanou, která ačkoliv má mnoho podob, jedno má společné. Tím jsou krásné, většinou ne moc oblečené slečny, které stojí na startu u každého auta a drží ceduli se startovním číslem vozu nebo třeba rovnou jménem jezdce. Oficiálně se jim říká “grid girls” a po desetiletí patří k závodní tradici. Okruhové závody si bez nich neumíme představit.

Jenomže Murray Barnett, šéf pro sponzorství a obchodní partnerství F1, má úplně jiný názor. Podle něj totiž noví majitelé jednotlivých stájí nejsou nadšeni z prvoplánového využití těchto slečen. Prostě se jim nelíbí, že jsou tam ty hezké a spoře oděné holky jen na okukování. Proto by bylo prý vhodné jejich roli zcela přehodnotit a z těchto krasavic udělat větší a důležitější část soutěže. Jak by to mělo vypadat, to neprozradil. Navíc podle něj takové využití slečen není v souladu s aktuálními společenskými normami.

Uf. Co k tomu říct? Celý svět se otřásá nesmyslnou kampaní s označením #meetoo, kdy se i po několika desítkách let ozývají ženy a dámy s tím, že je kdysi dávno někdo – většinou slavný a bohatý muž – obtěžoval. Kvůli tomu se dnes někteří muži už jen bojí podívat na ženu, aby náhodou neskončili ve vězení. V rámci této kampaně skončila řada skvělých herců, zpěváků, politiků či businessmanů a několik dalších čelí těmto obvinění.

Rozhodně, a to zdůrazňuji, nejsem šílenec, který by snad schvaloval jakoukoliv formu sexuálního či jiného obtěžování. Ale tahle explicitně korektní doba mě začíná pěkně štvát. Ty krásné, mladé a velmi vyzývavé sexy slečny jsou najímány právě pro to, aby takové byly. Jsou za to placené a svou práci dělají dobrovolně. Všechny moc dobře ví, že jsou krásné a většinou si tu pozornost, která se jim dostává, také náležitě užívají. Zrušit je, a je jedno, jestli jde o sérii F1 nebo nějaké pohárové závodění, je prostě hloupost podpořená uměle vyvolaným šílenstvím!