McLaren uvedl pro model 720S speciální příplatkové „ombré“ lakování

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: McLaren - 7. 8. 2023


Když se podíváme kolem sebe na silnicích, je jasné, že zákazníci standardně o žádné super výrazné barvy rozhodně nestojí. Vrcholem dne je potkat červené, zelené nebo modré auto. Většinou jde ale o auta šedá, bílá, černá a maximálně hnědá. A to je velká škoda, vždyť řada značek v rámci příplatků nabízí až neskutečné barvy a barevné kombinace.

A nemluvíme jen o přehlídce příplatkových barev třeba pro BMW nebo Audi, vždyť i Škoda má v portfoliu spoustu barev speciálního lakování. Dnes vám ale představíme opravdu specifické lakování velmi jedinečné značky McLaren. Ta totiž pro model 720S a jeho modernizovanou verzi uvedla lakování, kterému se říká „ombré“. Jde o postupný a plynulý přechod od jednoho odstínu konkrétní barvy do dalšího.

Nové lakování má na svědomí oddělení McLaren Special Operations, které se stará o všechna zákaznická přání. Výsledek dostal označení Spectrum Theme a první 720S, který je touto formou lakován, je modrý. Ale jak už asi tušíte, ne jen obyčejně modrý.

Jeho lak je složen ze sedmi různých odstínů s hladkým přechodem. Příď auta je nejsvětlejší a směrem vzad barva tmavne. Záď, tedy nejtmavší část karoserie, může být i s perleťovým zakončením. Kromě modré barvy mohou zákazníci sáhnout asi po jakékoliv jiné, jakou si vymyslí, ale už teď je pro ně připravena i šedá nebo oranžová verze. Ovšem cenu tohoto lakování automobilka neprozradila, dozví se ji jen vážní zájemci.

 

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru