Jaké auto byste si chtěli pořídit na důchod? Bylo by to něco velkého a pohodlného? U mě asi ano, ale jsou lidé, kteří to mají zcela naopak. V 78 letech si totiž klidně koupí opravdový supersport.

Tím 78letým člověkem je Nor jménem Henry Harrfeldt, který má auta opravdu rád. Vždyť kromě tohoto McLarenu 720S má v garáži ještě původní, originální roadster AC Cobra.

Už jsem to zmínil. Tento 78letý norský důchodce si na stará kolena koupil za více než 4,3 milionu norských korun (což je v přepočtu podle kurzu ČNB přibližně 10 a tři čtvrtě milionu korun) supersport McLaren 720S Spider. A nejvíc se mu na něm líbí to, že je to vážně rychlé auto.

To potvrzuje nejen samotné video, ale i technické údaje. Toto auto pohání dvěma turbodmychadly přeplňovaný, čtyřlitrový vidlicový osmiválec s výkonem 530 kW/720 koní a točivým momentem 700 Nm. Zrychlit dokáže z 0 na 100 km/h za pouhých 2,9 sekundy a maximálka je až 341 km/h. Tento údaj platí pro zavřenou střechu, ale pokud ji stáhnete, pak pojedete maximální rychlostí „jen“ 325 km/h.