Hodně malých, ale možná i velkých, kluků sní o tom, že se stanou profesionálními závodními jezdci. Splní se to ale jen velmi malému počtu těch, kteří mají absolutní podporu rodiny a dostatek talentu. Ani to ale často nemusí stačit. Co je ovšem více než dostačující vstupenkou mezi profesionální závodníky, je chvíle, kdy si mladého jezdce, často ještě dítěte, všimne přímo sama automobilka, respektive její závodní tým. Pak jsou dveře otevřené a dál záleží opravdu už jen na jeho talentu.

Přečtěte si také:  Lewis Hamilton má problém. Zatáhl politiku a aktivismus do závodů F1 a FIA jej chce vyšetřovat

A právě podporu oficiálního závodního týmu, a rovnou jednoho z největších a nejproslulejších, má teď 13letý Newyorčan jménem Ugo Ugochukwu. Od mala jezdil závody motokár a vzhledem k tomu, že v tom byl zatraceně dobrý, dostal příležitost od závodního týmu McLaren Racing, který si jej v uplynulých dnech vzal pod svá křídla. Ugo se bude dále učit a dál bude jezdit motokárové závody. Ovšem na úplně jiných, samozřejmě lepších strojích a s podporou a radami těch nejlepších závodních jezdců.  

Tím to ale rozhodně nekončí. Pokud bude mladý jezdec dost šikovný a bude se nadále zlepšovat, je dost pravděpodobné, že jej v následujících letech uvidíme za volantem třeba i některého z monopostů F1. Myslíte, že to není možné? McLaren moc dobře ví, že je ideální si budoucí piloty vychovat od mala, ostatně, přesně to stejné udělal i s Lewisem Hamiltonem. Ten se s šéfem McLaren Racing setkal poprvé při předávání cen za motokáry, když mu bylo osm let. Už v té době byl Lewis skvělým jezdcem a McLaren si toho byl vědom. Smlouvu s ním pak podepsal v jeho 13 letech a Lewis se jim náležitě odměnil, když se jako 17letý stal nováčkem v F1 a rovnou i nejúspěšnější hvězdou. Mimochodem, byl prvním nováčkem, který kdy vedl šampionát F1. A přesně k tomu má mladý Ugo také našlápnuto.

Přečtěte si také:  Formule 1 má pro rok 2021 nové bezpečnostní vozy. Kombinuje Mercedes-AMG a Aston Martin

Výkonný ředitel McLaren Racing k tomu řekl: „Malého Uga jsme dlouho sledovali, takže když se naskytla příležitost jej vzít po naše křídla, neváhali jsme. Nyní se zaměříme na to, abychom mu poskytli tu správnou podporu, aby mohl naplno využít svůj potenciál.“