Mazda MX-5 a Toyota GT86: kdo vyhraje na okruhu? – video

Autor: Jan Karlík - 10. 9. 2015


Redaktoři magazínu EVO se rozhodli přijít na kloub otázce, která pálí v hlavě nejednoho z nás. Chcete malé sportovní a komukativní auto? Které bude v běžném provozu a nebo na okruhu rychlejší? Aktuálně panující král řidičských vozů, Toyobaru, je vyzván nejnovější generací nejoblíbenějšího roadsteru, Mazdou MX-5.

Ono to vlastně ani není o slovíčku ‚rychlejší‘. Tato auta jsou především o zábavě za volantem a v tu chvíli přichází jediná možnost jak tohle zjistit. Budete je muset sami vyzkoušet. Ale protože lidé už od pradávna rádi soutěží a jsou rádi „v něčem nejlepší“, berte zajetý čas na okruhu v Bedfordu jako bernou minci. Alespoň nějaký způsob, jak konkurenční vozy porovnat. No, konkurenční…

Nové Mazda MX-5 přeci jen 40 koní do výkonu Toyoty GT86 schází. Evidentní je také rozdílné naladění vozů. Toyota působí solidním dojmem a je na první pohled vidět, že přilnavost zadní nápravy je schválně na mizivé úrovni. Toyobaru je tedy ochotnější jít do driftu, kdežto Mazda se do zatáčky skládá o poznání ostřeji a bude po vás vyžadovat průjezd čistou stopou. Když jí ale povolíte otěže, také to stojí za to.

Souboj je to těsný a jeho výsledek můžete sledovat na tomto videu.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru