Mansory se pustil do jednoho z nejluxusnějších kabrioletů na trhu. Jeho verze Rolls-Royce Dawn vůbec nevypadá špatně

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Mansory -  24. 9. 2021


Pokud chcete opravdu luxusní kabriolet, moc na výběr nemáte. Jedním z aut, která kritéria luxusního kabrioletu bez debat splňují, je Rolls-Royce Dawn. Je velmi elegantní, velmi drahý a rozhodně nepřehlédnutelný. Má cenu něco takového upravovat? Podle známého úpravce Mansory rozhodně ano. A pokud se vám ve spojitosti s ním vybaví slova jako extravagantní, lehce zběsilý a rozhodně přehnaný, pak ale můžete být v klidu. Tentokrát se k popisu jejich nejnovějšího projektu hodí spíše slova vkusný a umírněný.

Úpravce si navíc vzal do parády limitovanou edici Silver Bullet, které vzniklo jen 50 kusů. Jde o verzi, která byla inspirována klasickými roadstery dvacátých let minulého století, už z výroby nabídne několik karbonových detailů, tmavší světlomety či lehce poupravený nárazník. Více se můžete dočíst v našem starším článku, který najdete zde

Mansory dal své verzi luxusního kabrioletu zbrusu nové nárazníky, přičemž ten přední má také nový spoiler. Nová je také maska chladiče, blatníky, boční prahy a zadní karbonový difuzor. Karbon se pak dostal i na přední část auta, především pak na právě masku. Nová je také kapota, vyrobená také z uhlíkových vláken a samozřejmě kola. Mají průměr 22 palců a barvu Black Diamond. Zákazníci si ale mohou sami určit, jakou barvu tato kola mají mít, fantazii se meze nekladou.

Stejně tak se nekladou v případě změn v interiéru. Úpravce tvrdí, že je schopen splnit jakékoliv zákaznické přání, záleží jen na peněžence, respektive jejím obsahu. To už tak ale značky Rolls-Royce bývá, především pak u jeho programu Bespoke, který také umí splnit prakticky jakékoliv zákaznické přání.

V případě Mansory úpravy ale nešlo jen o design. Firma si připravila také nové mapy řídící jednotky, které zvyšují výkon dvanáctiválce o objemu 6,6 litru z 571 koní na 730 koní a točivý moment z 820 Nm na rovný 1000 Nm. Podrobnosti o tom, jak se spolu s tím změní hodnoty zrychlení (0-100 km/h za 4,9 sekundy) a maximální rychlost (255 km/h), úpravce bohužel neprozradil.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *