Pokud byste na trhu hledali opravdu exkluzivní a luxusní auto, pak jej zcela jistě najdete u značky Rolls-Royce. Nic moc luxusnějšího už asi neexistuje, což dokazuje i nejnovější model Ghost. Kdo by přeci jen toužil po nějaké té úpravě, pro ty je tu program Bespoke, v rámci kterého je už sama automobilka schopna prakticky čehokoliv, co si zákazník přeje. Přesto jsou tu ještě úpravci, kteří čas od času seberou odvahu a upraví právě modely této luxusní značky. Jedním z takových úpravců je také firma Mansory, která je dobře známa pro svou lásku k extravaganci. A dokázala to právě i při úpravě nového Ghostu.

Už tak poměrně výraznému autu dali zbrusu nový bodykit, vyrobený především z karbonu. Zahrnuje nové nárazníky, blatníky, nástavce prahů, ale i decentní zadní křidélko. Ghost také dostal nová kola a výfukový systém, který je zakončený čtveřicí koncovek vykukující z karbonového difuzoru.

Přečtěte si také:  Rolls-Royce představil nový Ghost. Je elegantnější a při jeho vývoji byl kladen speciální důraz na pohodlí

Exteriér je ještě poměrně decentní, minimálně na poměry úpravce, ovšem interiér už je prostě přesně Mansory. Ten je totiž čalouněn kombinací bílé a zářivě oranžové kůže. Úpravce pak přidal také nový volant a oranžovou chladicí tašku, která je ručně šitá na míru. Změny se ale udály i pod kapotou. Tam zůstal původní dvanáctiválec o objemu 6,75 litru, který z výroby disponuje výkonem 563 koní a točivým momentem 850 Nm. Ovšem u Mansory chtěli něco víc.

Upravili proto mapy v řídící jednotce, přidali nové katalyzátory a již zmíněný výfukový systém, přičemž výkon motoru díky tomu stoupl na 720 koní a točivý moment na 1020 Nm. Zrychlení z klidu na 100 km/h, tedy u Rolls-Royce vlastně naprosto nepodstatná hodnota, se odehraje za 4,4 sekundy, což je vzhledem k rozměrům a hmotnosti auta vpravdě působivé.

Přidat komentář