Mansory se vyřádil na luxusním Rolls-Royce Ghost. Po úpravě zrychluje jako supersport

Autor: Anina Russová - Zdroj: Mansory - Foto: Mansory - 31. 7. 2021


Pokud byste na trhu hledali opravdu exkluzivní a luxusní auto, pak jej zcela jistě najdete u značky Rolls-Royce. Nic moc luxusnějšího už asi neexistuje, což dokazuje i nejnovější model Ghost. Kdo by přeci jen toužil po nějaké té úpravě, pro ty je tu program Bespoke, v rámci kterého je už sama automobilka schopna prakticky čehokoliv, co si zákazník přeje. Přesto jsou tu ještě úpravci, kteří čas od času seberou odvahu a upraví právě modely této luxusní značky. Jedním z takových úpravců je také firma Mansory, která je dobře známa pro svou lásku k extravaganci. A dokázala to právě i při úpravě nového Ghostu.

Už tak poměrně výraznému autu dali zbrusu nový bodykit, vyrobený především z karbonu. Zahrnuje nové nárazníky, blatníky, nástavce prahů, ale i decentní zadní křidélko. Ghost také dostal nová kola a výfukový systém, který je zakončený čtveřicí koncovek vykukující z karbonového difuzoru.

Exteriér je ještě poměrně decentní, minimálně na poměry úpravce, ovšem interiér už je prostě přesně Mansory. Ten je totiž čalouněn kombinací bílé a zářivě oranžové kůže. Úpravce pak přidal také nový volant a oranžovou chladicí tašku, která je ručně šitá na míru. Změny se ale udály i pod kapotou. Tam zůstal původní dvanáctiválec o objemu 6,75 litru, který z výroby disponuje výkonem 563 koní a točivým momentem 850 Nm. Ovšem u Mansory chtěli něco víc.

Upravili proto mapy v řídící jednotce, přidali nové katalyzátory a již zmíněný výfukový systém, přičemž výkon motoru díky tomu stoupl na 720 koní a točivý moment na 1020 Nm. Zrychlení z klidu na 100 km/h, tedy u Rolls-Royce vlastně naprosto nepodstatná hodnota, se odehraje za 4,4 sekundy, což je vzhledem k rozměrům a hmotnosti auta vpravdě působivé.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *