mansory_gronos_yellow-mercedes-amg_g63-tuning-_(1)

Mansory Gronos Yellow je upravené géčko. Tohle je Mansory, kterého známe…

Autor: Pavel Srp - Zdroj: carscoops.com - Foto: Mansory - 30. 6. 2021


Mansory je znám hlavně pro své odvážné a extravagantní kreace. Jeho úpravy na autech jsou nepřehlédnutelné, ale u několika posledních kusů jako by to nebyl on. Teď už je vše opět v pořádku. Představil upravený Mercedes-Benz třídy G, pojmenoval ho jako Mansory Gronos Yellow a je to opět extravagantní.

Mansory Gronos Yellow vznikne jako limitovaná edice dřívější úpravy Mansory Gronos jen v počtu 10 kusů. Každý z nich bude nalakován v matně žlutém odstínu a doplněn bude o nepřeberné množství karbonových doplňků. Z těch bude vyroben zejména nový bodykit, zahrnující kompletní přední část auta včetně masky chladiče, nárazníky, nástavce blatníků i prahů, ale třeba i držák střešních LED světlometů nebo přední kapotu. 

Žlutočerná kombinace pokračuje také v interiéru. Ten je oproti sériovému modelu Mercedes-Benz třídy G kompletně přečalouněn. Původní logo Mercedes-Benz už tady ale nenajdete – to mimochodem platí i pro exteriér. Na volantu, na víku odkládacího prostoru na středovém tunelu, ale i na dalších místech je naopak nápis Mansory Gronos, dokazující, že tohle auto není tak úplně běžné.

Mansory si ale nepřipravil jen úpravu vzhledu, nýbrž i techniky. Základem pro Mansory Gronos totiž není jen tak nějaké obyčejné géčko, ale rovnou vrcholné G 63 AMG, které má pod kapotou čtyřlitrový vidlicový osmiválec. Jeho výkon byl po úpravě zvýšen na 850 koní a rovných 1000 Nm. Díky tomu auto zrychlí z nuly na stovku za 3,6 sekundy a maximální rychlost je 250 km/h. Je stále elektronicky omezena, ale omezovač byl oproti standardnímu modelu zvýšen.

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru