Socha-Skoda_Small-BEV-venku

Malý elektromobil od Škody bude dražší než takřka ten samý od Volkswagenu

Autor: Radim Plachý - Zdroj: auto.pravda.sk - Foto: Škoda - 11. 5. 2023


Škoda chystá nový malý elektromobil, který nahradí Fabii. Stejně velký elektromobil chystá i Volkswagen. Podle zpráv, které máme k dispozici, by ale malá elektrická škodovka měla být asi o pět tisíc eur dražší.

Škoda před nějakou dobou prozradila své plány do budoucnosti – do té blízké, ale i do té vzdálenější. Jakkoliv se ještě nějakých aut se spalovacími motory dočkáme, sázka padá spíše na elektromobilitu. Vstupní branou do světa škodovky, ale i elektromobility má být nástupce modelu Fabia. To bude elektromobil, který má zatím pracovní jméno „Small“. Půjde o stejné auto jako v případě konceptu Volkswagen ID. 2all.

A to je právě ten problém. Zatímco Volkswagen oznámil, že jeho malý elektromobil bude stát 20 tisíc eur, tak ten od škodovky by měl vyjít na 25 tisíc eur, tedy o 5 tisíc eur více. Přitom by mělo jít o stejné auto na stejné podvozkové platformě MEB (respektive už MEB Evo) a se stejným pohonným ústrojím. Důvod pro vyšší cenu tu ale je, protože zatímco sériový Volkswagen ID. 2 by měl být klasickým hatchbackem jako Volkswagen Polo, tak elektrická škodovka má být crossoverem. To si ostatně můžeme prohlédnout na úvodní fotografii, na které je socha tohoto modelu, jež Škoda před nedávnem ukázala.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru