Škoda: Explore more | budoucí elektromobily Škoda

Škoda ukázala sochy, na kterých představuje šest nových modelů. Uvede je mezi lety 2024 až 2026

Autor: Josef Pelikán - Zdroj: Škoda - Foto: Pavel Srp, Škoda - 25. 4. 2023


Do roku 2026 plánuje Škoda Auto uvést na trh šest nových elektrických modelů. Nyní poodhalila jejich podobu i některé informace. A prozradila jméno jednoho z nich.

Všechny tyto modely ponesou znaky nového designového jazyka značky, Modern Solid. „Modern Solid je náš jasný designový jazyk pro éru elektrických modelů. První principy tohoto jazyka naznačila už studie Vision 7S, její myšlenky pak budou rozvíjet sériové modely v širokém spektru automobilových kategorií. Každý z těchto vozů bude mít svůj charakter daný svým zaměřením, zároveň bude jasně identifikovatelný jako elektrický vůz značky Škoda,“ říká šéfdesignér mladoboleslavské automobilky Oliver Stefani.

Přečtěte si také:  Škoda Enyaq iV dostane předek z konceptu Vision 7S. Chystají se i další elektrické modely a Kodiaq iV

Jeho tým připravil pro prezentaci budoucích modelů speciální automobilové sochy, které naznačují, jakým směrem chystané novinky míří. Sochy mají naznačenou tvář ve stylu jazyka Modern Solid, ovšem dál ukazují jen obecné proporce, které budoucí modely dostanou.

Malé i kompaktní

Jak sochy ukazují, pokryje Škoda chystanými modely široké spektrum segmentů. Důležitým elektrickým modelem bude malé SUV s délkou asi 4,2 metru, které přitom slibuje vnitřní prostor na úrovni většího tradičního hatchbacku Scala. Díky ceně, která má být kolem hranice 25 000 eur, má tento vůz výrazně pomoci s elektrifikací vozového parku nejen v České republice. Novinka se představí v roce 2025.

Přečtěte si také:  SEAT se nejspíš za pár let transformuje ve značku městské mobility pro mladé

O kategorii výš zamíří kompaktní SUV s pracovním názvem Elroq. Už jméno samo naznačuje, že bude elektrickou alternativou k tradičnímu SUV Karoq. Segment kompaktních SUV patří nejen v Evropě k těm nejdůležitějším a v elektrickém modelu této třídy chce Škoda zákazníkům nabídnout opět pověstný kousek auta navíc.

Elektrické kombi a SUV

V roce 2026 chce elektromobil Škoda zamířit i do dalšího nesmírně důležitého segmentu, mezi vozy kombi. Asi 4,6 metru dlouhý vůz se stane alternativou k dlouholetému mladoboleslavskému bestselleru, modelu Octavia. V dané velikosti kompaktního kombi přitom auto nabídne prostor a kvality vozů střední třídy.

Další do party nových elektrických modelů budou modernizovaná SUV Enyaq iV a Enyaq Coupé iV. V roce 2025 se převléknou do kabátu střiženého podle stylu Modern Solid.

Přečtěte si také:  Audi activesphere concept: Studie crossoveru/pick-upu s elektrickým pohonem všech kol se představuje

Elektrickou ofenzívu by pak v roce 2026 měl završit vůz, který ji vlastně svým způsobem začal: velké elektrické SUV s délkou asi 4,9 metru bude totiž vycházet ze studie Vision 7S, která nový designový jazyk veřejnosti představila už v srpnu roku 2022. Největší model značky si bude zakládat na královské nabídce vnitřního prostoru.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *