Nálezy veteránů a klasických aut v různých stodolách a opuštěných staveních jsou stále poměrně častým jevem. Většinou jde o auta zapomenutá, ve špatném stavu, ale možná o to vzácnější. Často se k takovému zapomenutému autu dostanou nálezci až po smrti právoplatného majitele, ale v případě, jaký vám teď chceme ukázat, je to jinak. Majitel je stále živ a zdráv. Jen se rozhodl, že konečně a hlavně vůbec poprvé světu ukáže, jaká auta se mu za život podařilo nashromáždit. Navíc se rozhodl, že je ten správný čas na jejich prodej.

A rozhodně se má čím chlubit. O tom se můžete přesvědčit ve videu, které vzniklo při jedné z prvních prohlídek sbírky. Jeho autor se s majitelem všech těch krásných aut už pár let trochu zná, ostatně, s nápadem, že by stálo za to sbírku ukázat světu, za ním už jednou přišel. Tehdy byl však odmítnut. Uběhlo pár let a hrdý sběratel změnil názor.

TIP: ProdejVeterán.cz: Inzerce automobilových i motocyklových veteránů.

Příběh o ztracených a nalezených BMW v Bulharsku má zajímavou dohru

Kromě toho, že autora videa jménem Larry Kosilla do sbírky pustil, také prozradil, že některá auta prodá. Rovnou ale dodal, že je bude potřeba dát trošku do pořádku, minimálně vyčistit. Na některé totiž i 40 let padá prach a špína. Larry je ale mimo jiné profesionálem v oblasti očisty automobilů a tohle pro něj bude hračka.

A konečně se dostáváme k tomu, jaká auta ve staré stodole vlastně jsou. Vyjmenovat je všechny by bylo opravdu na dlouho, je jich asi 300. Některé z nich ale zmínit prostě musíme: například Bizzarrini P538, tedy závodní speciál z roku 1960, který pro závod Le Mans stvořil Giotto Bizzarrini, inženýr spolupracující třeba i na modelu Ferrari 250 GTO. Mimochodem, postaveny byly jen dva exempláře a tento konkrétní má hodnotu asi milionu dolarů. Kromě toho je ve sbírce několik Ferrari, včetně 512 TR nebo Ferrari 365 GT/4 Daytona, Lamborghini Countach a LM002, ale i další americké a evropské klasiky.

Hodnota celé sbírky se ani nedá odhadnout, ale vzhledem k tomu, že minimálně jeden vůz má milionovou hodnotu, bude hodně vysoká.

Přečtěte si také:  V Americe je na prodej nejetý závoďák Alfa Romeo Giulietta TCR z roku 2019. Prodává ho dealer Ferrari