Walter Röhrl patří k legendám jak motoristického sportu, tak vlastně motorismu všeobecně. Kromě toho, že i ve svém pokročilém věku dokáže prakticky na jakémkoliv okruhu světa předvést až neuvěřitelné kousky a zajíždět ty nejlepší časy, zvládne se zároveň podílet na vývoji těch nejnovějších a nejrychlejších aut planety. Mezi ty třeba patří nové Porsche 911 GT2 RS, které už dokonce zajelo parádní čas na okruhu Nürburgring.

Ale tady se vlastně dostáváme k podstatě věci. 911 GT2 RS zde zajela kolo v čase 6:47,3, což je skvělé, báječné a husí kůži nahánějící, ale zároveň pekelně nebezpečné. A připomenout to musel právě až sám Walter, který jako jediný řekl nahlas to, co si možná někteří testovací jezdci už nějakou dobu myslí.

A to je fakt, že rychlost moderních superaut je taková, že to začíná být velmi nebezpečné. I ten nejlepší pilot je totiž stále jen lidská bytost, která bohužel občas chybuje. A v rychlostech, kterých nová auta dosahují, vlastně žádný prostor pro chybu není.

Stačí setina sekundy a neštěstí může být na světě. Walter totiž zmínil, že třeba v pasáži Fuchsröhre zrovna Porsche dokázalo pokořit rychlost 300 km/h. Ano, to je to místo, ve kterém byla ještě před několika měsíci byla kvůli nehodě supersportu omezena rychlost. Jenomže tlak testovacích automobilek byl tak velký, že vedení Nürburgringu od všech omezení upustil, a tak se zde výrobci i někteří jezdci předhánějí v tom, kdo bude lepší. Lidské schopnosti mají ale někde své hranice a bohužel je jen otázkou času, kdy zjistíme kde. A bude to bolestné a smutné zjištění.