Také si čím dál tím víc všímáte toho, že na silnicích to i u nás připomíná „divoký západ“, respektive blízký východ? Řidiči jsou naštvaní, věčně nestíhají, doma je trápí manželka i děti a auta jsou stále výkonnější. Když všechny tyto proměnné sečteme dohromady, výsledkem je vybrzďování, nepozornost, agresivita a spousta úplně zbytečných dopravních nehod.

Abyste nám rozuměli, chápeme, že k řízení prostě nehody patří. Nikdo není dokonalý a chybu prostě čas od času může udělat každý z nás. Je ale rozdíl pozdě zareagovat na kolonu před sebou nebo se zapomenout a jet místo povolených 50 km/h třeba 60 km/h a agresivně ohrožovat sebe a ostatní řidiče. A přesně to se před pár dny stalo na dálnici M4 ve Velké Británii.

Dva řidiči, jeden ve Fordu Mondeo a jeden v MINI Countryman se prostě rozhodli, že se nebudou mít rádi. Z nějakého důvodu se tihle dva začali předjíždět, neustále zvyšovat rychlost a najíždět na sebe. Vlastně ani z videa nevíme, co bylo příčinou tohoto chování. Dálnice byla vcelku prázdná a nebyl důvod, aby se takhle zbláznili.

Two motorists have been convicted of dangerous driving following a road rage incident on the M4 near Port Talbot.Dash cam footage shows the two men repeatedly undertaking and tailgating each other along the eastbound carriageway in June last year.The incident eventually led to one of the vehicles – a blue Mini – flipping onto its roof with the driver fortunate to get out of the car unharmed.Paul Carpenter, aged 44, from Boxhill in Surrey, and Wayne Sebury, 59, from Pontypridd, initially denied any wrongdoing but later pleaded guilty to dangerous driving.They appeared at Cardiff Crown Court on Thursday 11th April where Carpenter was sentenced to six months in prison and disqualified from driving for 18 months. Sebury was given an 18 month community order and disqualified for 12 months. He must also carry out 150 hours unpaid work.PC Kathryn Matthews of the South Wales Police Roads Policing Unit said: “This incident was a classic case of road rage where two motorists have driven dangerously, at high speeds, undertaking, tailgating and flashing their lights.“It is sheer luck that nobody was killed or seriously injured and the dash cam footage of the incident sends out a clear message about the consequences of driving in such an irresponsible manner.”Expert witness evidence showed that Sebury drove his blue Mini and Carpenter his Ford Mondeo at speeds of upto 101mph shortly prior to the collision.

Zveřejnil(a) South Wales Police : Heddlu De Cymru dne Pátek 12. dubna 2019

Výsledkem toho všeho je ale opravdu děsivě vyhlížející nehoda řidiče v MINI. Ve vysoké rychlosti totiž vyjel z dálnice na zatravněný kraj a narazil do svodidel. To ho rozhodilo natolik, že šel s autem několikrát přes střechu. Jako zázrakem skončil na kolech, ale je vidět, že auto je hodně zdevastované. Ještě větší zázrak ale je, že z toho auta sám vystoupil jen s několika málo odřeninami. Druhý řidič samozřejmě odjel…

To ale neznamená, že by si ho následně nenašla policie. Faktem ale je, že si trest vyslechli oba dva. Řidič MINI, 59letý Wayne Sebury, krom toho, že přišel o auto, dostal ještě zákaz řízení na rok, 150 hodin veřejně prospěšných prací a navíc 6 měsíců ve vězení. Řidič Mondea, 44letý Paul Carpenter, byl taktéž odsouzen na 6 měsíců do vězení a o řidičák přišel na 18 měsíců.

Přečtěte si také:  Rallye Dakar 2020: Buggyra začala 10. maratonskou etapu zvolna. Taktiku zhatilo zrušení etapy

Policisté, kteří celý případ vyšetřovali, navrhli takto vysoké tresty také proto, že oba nebezpečnou jízdu popírali a tvrdili, že je to celé jen náhoda. Tomu ale soud neuvěřil. Co k tomu dodat? Asi raději nic. Ty záběry mluví samy za sebe. A víte, co je nejhorší? Že nejde o žádné mladé pitomce, ale o řidiče ve středním věku…