Lamborghini vyrobilo poslední Aventador. S koncem modelu jde nejspíš i o konec čistokrevných V12

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Lamborghini - 29. 9. 2022


Lamborghini Aventador je vlajková loď značky a na trhu už je dlouhých 11 let. Ovšem každý příběh jednou končí, stejně, jako ten modelu Aventador. Teď byl vyroben poslední kus a stalo se tak poté, co automobilka musela znovu rozjet jeho výrobní linku, když se s již hotovými auty potopila zaoceánská loď.

Po 11 letech před pár dny sjel z výrobní linky kus s výrobním číslem 11 465 a je jím verze Aventador LP 780-4 Ultimae Roadster, která putuje za svým novým majitelem do Švýcarska. Vůz je lakován speciální světle modrou třpytivou barvou, kterou má na svědomí personalizační program Ad Personam. Zcela jistě nešlo o levnou barvu, styl ale rozhodně má.

Stephan Winkelmann, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Automobili Lamborghini před časem o Aventadoru řekl: „Lamborghini Aventador bylo při svém uvedení na trh zásadní změnou a po 11 let vlajkovou lodí značky. Pokud jde o technologie a design, je prostě ohromující.“

A má pravdu, vždyť právě Aventador zákazníci přijali velmi dobře. Stal se nejúspěšnějším modelem s V12 v historii značky, jen po pěti letech existence v prodejích překonal Murciélago a dnes se ho prodalo více než všech ostatních modelů s V12 dohromady.

„V12 motor je součástí dědictví Lamborghini už od prvních dnů. Je tlukoucím srdcem modelů od Miury, po Diablo, Countach a Murciélago,“ řekl Winkelmann. A proto tato pohonná jednotka u automobilky zůstane, ale ne v takové podobě, jakou známe z Aventadoru a dalších modelů. Čistokrevnému V12 odzvonila hrana. Nástupce tuto jednotku sice dostane také, ale už bude elektrifikovaná, konkrétně by mělo jít o plug-in hybrid.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru