Lamborghini uvedlo Urus S s ďábelským výkonem 666 koní a ostřejším zvukem

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Lamborghini - 29. 9. 2022


Je to asi měsíc, kdy Lamborghini představilo Urus ve verzi Performante, což ale neznamená, že by usnul na vavřínech. V těchto dnech uvádí další novinku a znovu založenou na oblíbeném SUV. Tentokrát jde o Urus S, který dostal vyšší výkon, jiný zvuk a řadu zajímavých detailů.

Lamborghini Urus S označuje jako nástupce původního modelu, který značce přinesl tisíce zákazníků. A v tomto případě by tomu mohlo být stejně. Urus S má pod kapotou osmiválec se dvěma turbodmychadly, jehož objem jsou čtyři litry. Výkon byl naladěn na pekelných 666 koní a točivý moment 850 Nm. Oficiální data automobilky říkají, že zrychlení z 0 na 100 km/h se odehraje jen za 3,5 sekundy a na 200 km/h za 12,5 sekundy. Maximální rychlost byla omezena na 305 km/h a k úplnému zastavení z rychlosti 100 km/h potřebuje Urus S 33,7 metru.

Přečtěte si také:  Lamborghini představilo pekelně ostrou verzi modelu Urus. Má 666 koní, terénní režim a nižší hmotnost

Lamborghini se chlubí mimo jiné tím, že pro tuto verzi oblíbeného SUV přeladilo výfukový systém, který má tak ostřejší zvuk. Autu ale nechybí ani adaptivní vzduchový podvozek a několik jízdních režimů, kterými jsou Strada, Sport, Corsa, Ego, Terra, Neve a Sabbia. Auto je tedy připraveno jak na okruh, tak klikaté okresky nebo nezpevněné cesty.

Co se designu týče, je novinka spíše evoluční než revoluční. Urus S má oproti klasickému Urusu lehce jiné nárazníky, několik detailů z karbonových vláken, ze kterých je mimochodem kvůli snížení těžiště i střecha. Standardně dostane toto SUV 21“ kola, ale zákazníci mohou sáhnout i po 22“ a 23“.

Interiér je k dispozici ve dvou verzích – Sportivo a Sophisticated. První z nich je prý elegantnější a stylovější, zatímco druhá verze v provedení černé kůže a řady velmi výrazných doplňků o něco odvážnější.

Přečtěte si také:  CUPRA Leon si nově pořídíte i s motory 1.5 TSI se 150 koňmi

Cenu tohoto modelu Lamborghini stanovilo na 195 538 eur, tedy v přepočtu bezmála pět milionů korun.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek