Lamborghini slaví další úspěch. Jeho včelstvu se náramně daří, ale med prodávat nehodlá

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Lamborghini - 7. 10. 2022


I malé děti se ve školách učí o tom, že včely jsou pro naši planetu životně důležité. Pokud by vymřela včelstva, dříve nebo později by s největší pravděpodobností skončil život i na planetě. To si dobře uvědomují i automobilky, které v rámci svých výrobních závodů, kanceláří a testovacích center často vlastní rozsáhlé pozemky. A ty se snaží využít právě i v souvislosti s chovem včel.

Jednou z těch automobilek je i Lamborghini, kterému se v poslední době, především díky modelu Urus, celkem daří. V rámci snahy o udržitelnost Lamborghini na svých pozemcích v Sant’Agata Bolognese už v roce 2016 instalovalo včelín se zhruba 600 000 včelami. A zdá se, že se jim u italských super aut velmi líbí. Podle automobilky totiž každý rok produkují asi 430 kilogramů medu, což vůbec není špatné! Ovšem zájemci z řad veřejnosti mají smůlu. Sladká superpotravina, jak se medu často říká, není jen tak k mání. Pravidelně ji totiž dostávají zaměstnanci automobilky k Vánocům.

Přečtěte si také:  Šéf Lamborghini říká, že žádné další retro modely značka nechystá, a potvrdil jméno chystaného elektromobilu

Mimochodem, jen kousek od včelína má Lamborghini nainstalovanou také největší fotovoltaickou elektrárnu v regionu Emilia Romagna. Díky ní od roku 2010 automobilka ušetřila více než 2 000 tun CO2.

Pokud ale zůstaneme u medu, Lamborghini není jedinou značkou, která se jeho produkcí může pochlubit. Známý je také značky Rolls-Royce, který má v péči asi 300 000 anglických včel, přičemž se o ně starají přímo zaměstnanci automobilky, a to přímo v Goodwoodu v západním Sussexu. Výrobce pak svůj produkt popisuje typicky jako Rolls-Royce mezi medy, ačkoliv produkce vzhledem k počtu včel není prý nijak závratná.

Přečtěte si také:  Lamborghini Sterrato se ukazuje. "Huracán na chůdách" dostal terénní gumy i střešní nosiče

A včely má na svých pozemcích i Porsche, přičemž dle informací automobilky začínalo s 1,5 milionem. Už během prvního roku práce se včelami bylo Porsche schopno produkovat asi 400 kilogramů medu, který je k prodeji v továrním obchodě. Ovšem v současné době je těch včel kolem 3 milionů a ročně zvládají vyprodukovat asi 1000 kilogramů medu.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek