porsche med 4

Porsche představilo velkou novinku. O auto ale tentokrát nejde

Autor: Anina Russová -   9. 12. 2017


Před Vánoci se všichni snaží, aby na sebe byli hodní, milí, aby alespoň trochu vykročili z toho standardního spěchu, shonu a stereotypu. Takový krok udělalo i Porsche, které všechny své fanoušky dostalo sladkým překvapením. Medem!

Ten tedy nemá tak úplně na svědomí samo Porsche. Postaraly se o něj včely z okolí Lipska, které přes léto poctivě pracovaly. Nápad na to je vysadit, vznikl na popud varovných čísel, která ukazují, že počet pro lidstvo nesmírně důležitých včel rapidně klesá. Proto Porsche využilo venkovní prostory své lipské továrny, kde se včelám zjevně velmi dobře dařilo. Nakonec jich tu pyl sbíralo až 1,5 milionu.

Zní to dost šíleně, co myslíte? Představte si, že jdete ráno s první kávou do práce a kolem vás poletují spousty včel, ze kterých máte jako na potvoru trochu strach. No, dobrá. To popisuji asi svou největší noční můru, ale Porsche na to šlo chytřeji. Úly vystavělo kolem své věhlasné testovací dráhy, takže malé pracovnice nikomu a ničemu nevadily. A jim testovací auta také asi ne. :)

Dokazuje to i fakt, že ačkoliv bývá kolem dráhy celkem rušno a včeličky byly v Porsche vysazeny teprve v květnu, zvládly vyprodukovat neuvěřitelných 400 kilogramů medu. A ten si můžete koupit i vy! Jen musíte vyrazit do zákaznického centra právě v Lipsku. Není to úplně kousek, ale uznejte, že kdyby letošní perníčky měly příchuť slavné automobilky, nebylo by to úplně od věci, co myslíte? :)

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *