Lamborghini poodhaluje detaily chystaného SUV Urus

Autor: Anina Russová -   16. 5. 2017


Vypadá to, že svět opravdu nebude jako dřív. Nejdříve své SUV představil výrobce luxusních limuzín Bentley, pak třeba i Maserati a už v blízké době se do téhle velmi exkluzivní partičky přidá i Lamborghini. Zapomeňte na Huracán a těšte se lehce mastodontní, ale technicky dokonalý Urus.

Už letos by měla být tato novinka oficiálně představena, ale do prodeje půjde až na jaře příštího roku. Protože v současné době se potýkáme s velkým hladem po luxusních SUV, hodlá Lamborghini hned do první várky připravit minimálně tisíc kusů své novinky. To by prozatím mělo hlad po Urusu zahnat. Do konce roku 2019 se ale prý počítá s produkcí až 3 500 kusů. Mimochodem, kvůli tomuto modelu Lamborghini poprvé v historii postavilo svou vlastní lakovnu. Až doposud se o lakování supersportovních italských bestií starali externí dodavatelé.

A teď k tomu důležitému. Urus bude pohánět čtyřlitrový osmiválec přeplňovaný dvojicí turbodmychadel, který bude produkovat 650 koní. Zrychlení z klidu na 100 km/h by se mohlo dostat na 3,7 sekundy a maximální rychlost by se měla podle všech dostupných informací zastavit na minimálně 310 km/h.

Urus ale zaujme i ekologicky smýšlející milovníky rychlosti. Nejspíše totiž převezme hybridní pohonné ústrojí od Panamery Turbo S E-Hybrid a bude tak k mání i jako plug-in hybrid. Tak co, těšíte se? :)

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *