nejvykonnejsi-motory-na-svete-10valec-lamborghini

Labutí píseň pro spalovací motory Lamborghini. Letos značka uvede poslední čistě spalovací jednotku

Autor: Pavel Srp - Zdroj: Motor1.com - 28. 1. 2022


Je jen pár značek, které zatím odolávají elektrifikaci svých pohonných jednotek. Jde ale zejména o výrobce supersportů a exkluzivní značky. I to se má ale změnit. Lamborghini totiž v letošním roce uvede poslední, čistě spalovací pohonnou jednotku. Všechny další motory už budou mít i elektromotory.

Šéf italského výrobce supersportů Stephan Winkelmann totiž před nedávnem prohlásil, že Lamborghini letos představí poslední motor jen na fosilní paliva, nebude mu pomáhat žádná forma elektrifikace, dokonce ani mild-hybridní. Samotný šéf značky by ale se spalovacími motory zcela skončit nechtěl.

Letošní rok navíc bude pro Lamborghini velkolepý. Má totiž v plánu představit dokonce čtyři nové modely. Detaily však značka neupřesnila, ale víme, že jedním z nich bude právě Aventador Ultimae pod jehož kabátem se má poslední neelektrifikovaný motor nacházet.

Přečtěte si také:  Šéf Lamborghini říká, že žádné další retro modely značka nechystá, a potvrdil jméno chystaného elektromobilu

Všechny další novinky už budou plug-in hybridní, tedy s možností externího dobíjení a schopností dojet jen čistě na elektřinu několik desítek kilometrů. Další zlom by měl přijít v roce 2025, kdy přijde také první elektromobil. Co to bude za auto – zda sporťák, SUV nebo něco úplně jiného – se zatím neví. Spekuluje se ale o podobném autě jako je například Porsche Taycan.

Štítky: ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek