test-2022-volkswagen-golf-r-variant- (33)

Koncern Volkswagen svolá do servisu 111 tisíc aut. Opravu by jejich majitelé zvládli i doma sami

Autor: Pavel Srp - Zdroj: svolavacky.cz - Foto: Pavel Srp - 1. 4. 2022


Koncern Volkswagen bude do servisu svolávat více než 111 tisíc aut značek Audi, CUPRA, SEAT, Škoda a Volkswagen, protože kryt jejich motoru by mohl v krajním případě způsobit požár. Řešení, které v servisu udělají, přitom zvládnou majitelé doma sami.

Německý koncern svolává po celém světě do servisu celkem 111 321 vozidel s benzinovým motorem 2.0 TSI Evo. Jejich problémem je plastový kryt na motoru, který by se mohl uvolnit a následně by po kontaktu se žhavými částmi motoru mohl vzplanout. Není to jen tak úplně preventivní akce, ale několik aut už opravdu shořelo. Samotný Volkswagen mluví o 16 autech.

Přečtěte si také:  21letá řidička skončila se svým autem po nehodě v potoce na střeše

Problém se může týkat modelů Audi Q3 a TT, CUPRA Ateca, Formentor a Leon, SEAT Tarraco, Škoda Karoq, Kodiaq, Octavia, Superb a nakonec i Volkswagen Arteon, Golf, Passat, T-Roc a Tiguan. Jde o vozy, které byly vyrobeny v posledních dvou letech.

Nejvíce aut bude muset do servisu v Německu, kde je to více než 55 tisíc aut. U nás půjde o nízké jednotky tisíc kusů. Podle informací českého zastoupení značky Škoda pro magazín Svolávačky.cz jde v ČR o 2028 aut. U ostatních značek jde celkem v součtu o nízké stovky aut.

Přečtěte si také:  Chtěl si koupit škodovku a při testovací jízdě ji zahodil do příkopu. O chvíli později shořela

A řešení tohoto problému? Je úplně jednoduché. Výrobce ještě nepřipravil nový kryt motoru, takže se v servise pouze sejme ten, který tam je. Ten je na motoru pouze nacvaklý, takže „opravu“ zvládnou majitelé doma sami.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek